Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csak szerintem fölösleges a...

Csak szerintem fölösleges a benzines autók forgalmazása?

Figyelt kérdés

Tehát, kezdjük ott, hogy nem éri meg titkolni, a benzines kocsik mindig is rosszak voltak.

Miért?

Nos, sorolok egy pár negatívumot, és aki mer az száljon szembe velem, persze érvekkel és ne anyázásokkal.

Miért ne végy benzines autót?

-Gyenge. Már a szívó.

-Sokat fogyaszt. (Igen, sokkal többet, mint bármilyen dízel)

-Büdös, tipikusz szaga van(a deizelnek is van mondjuk, de a benzin az ordenenárébb)

-pörgetni kell, ezért előzéskor vissza kell kapcsolj legalább 3 fokozattal, ilyenkor olyan hangja van mint Schumahernek.

-na jó, tudom ,vannak a turbós benzinek is, meg a 7-8 literes amerikai szívók. Köszönöm szépen, az elsőnek az a gond, hogy több baj van mint a turbódízellel, marad a pörgetés meg a bűz, az utóbbival meg az, hogy egy kamion kutya fa.a hozzá képest fogyasztásban.


A dízel magabiztos, keveset eszik, erős (ma már nincs szívó dízel, ellentétben benzinnel) ,nem kell pörgetni.


2020. dec. 16. 19:57
1 2 3 4 5
 1/49 A kérdező kommentje:
Még ha turbós benzint hasonlítok turbó dízellel (1.5 honda turbo vs 1.5 opel dízel, legalább 2x 3x jobb fogyasztással bír a dízel,) új autókról beszélünk.
2020. dec. 16. 19:59
 2/49 anonim ***** válasza:
83%
Ajjaj ez örök vita... én is inkább diesel párti vagyok, de megértem a benzines pártiakat is. Ugye a károsanyag kibocsátás miatt akarják a dieselt betiltani, de Euro6 már olyan alacsony limittel dolgozik, hogy tényleg minimális a szennyezése. Amúgy benzines autót nem láttam nagyon 1M kilométerrel, ellenben dieselest nem egyet...
2020. dec. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim válasza:
73%
😂xd
2020. dec. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
93%

Új autókról beszélünk... szívó benzinest már nem nagyon kapsz. Talán Fiat Tipoból van még pár hétig ilyen rendelhető. Azon kívül nem nagyon.

Azt a 3x-os fogyasztást erős túlzásnak tartom. 1, legfeljebb 2 liter 100 km-en a különbség.

Hozzáteszem, nekem is dízel autóm van. Saját benzinesből soha nem volt. Csak céges autókból vezettem benzinest. Illetve egyszer autóvásárláskor próbáltam ki egy turbóst. A dízel meggyőzőbb volt, ezért ennél maradtam. De, a benzineseknek is megvan a létjogosultságok. Pl városban ha munkehely-iskola-óvoda, hétvégén teszkó pár km-es napi ingajáratokban járnék, mint ahogy a többség átlagember használja az autóját, oda biztos nem a mostani biturbós dízelemet vettem volna, hanem valami benzinest, esetleg hibridet.

2020. dec. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
93%
Te jó ég.... A matizomnak nagyobb a hengerúrtartalma mind a kérdező agytérfogata...remélem nem gondolta komolyan
2020. dec. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
88%

1. "Gyenge. Már a szívó." Miért, a szívódízelek nem gyengék? 1.9D 68LE


2. "Sokat fogyaszt." Köszönöm, jól elvagyok a 7 literes budapesti városi fogyasztásommal, telik banánra. :-)


3. "Büdös". Szerintem a dízel büdösebb, de ez szubjektív.


4. "Pörgetni kell". Igen, jobban, mint egy dízelt, de ezek erre vannak optimalizálva. :-)


5. "Olyan hangja van, mint..." Ezt szerintem rajtad kívül senki nem érti, de ez megint egy szubjektív szempont.


Csak benzines autóm volt és nem is lesz más, köszönöm a felvilágosító 2 percet, de nálam nem érsz ezzel célba. :-)

2020. dec. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
90%

Minden autónak megvan a létjogosultsága, a benzinesnek is. Mi döntő többségében rövid távon használjuk az autónkat, a dízel fel sem melegedne akkora táv alatt, tehát csak gyilkolnám a motort. A benzines ezzel szemben jóval hamarabb üzemmeleg. Persze lehetne erre használni elektromost is, de annak az ára jóval drágább.

Egyébként mi a baj azzal, hogy pörgetni kell egy előzéshez? Egy üzemmeleg motornak nem árt. És volt már dolgom olyan dízellel is, amit vissza kellett kapcsolni.

Összességében almát akarsz hasonlítani a körtéhez, az egyik ebben jó, a másik abban

2020. dec. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
93%

"Csak szerintem fölösleges a benzines autók forgalmazása?"


IGEN, CSAK SZERINTED!!!!!

2020. dec. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
89%

Szívó benzinről van szó? Amiket mellesleg nem kapni szinte? Akkor miért turbi dízellel van hasonlítgatva?


Na de nézzük sorban..

"Gyenge, már a szívó"


Szívó benzin = városi használat. Egy 1.4es benya minden igényt kielégít ha nem ingázol/pályázol vele


"sokat fogyaszt"

Előző pontra tudok visszakanyarodni. Ha vidékre jársz dolgozni nem benzint kell venni. Egyébként kevesebb a hibalehetőség. Dízel több hibalehetőség, cserébe ingázáskor üzemanyagban hozza vissza az árát. Így vagy olcsóbban jössz ki vele, vagy ugyanannyira ha beszarik egy alaktrész ami nincs benzinesben.


"büdös"

Hát ez minimum szubjektív, bár én személy szerint szinte csak olyanról hallottam aki szereti a benzin illatot. Ennyi erővel a dízelnek meg traktor hangja van. Na bumm


"Pörgetni kell"

Ha olyan sűrűn szét kell forgatnod akkor megint rossz autót választottál. Egyébként nem csak 1.2 meg 1.4 benya van ám. Egy 2+ literes turbo benzint nem kell üveghangon tiltáson váltani ám.



Szerintem pusztán rendbe kéne tenned fejben hogy mire való a benzines meg mire a dízel.

2020. dec. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:

Nem kapni szinte?

2.0i mazda. 2.5i Mazda

2.0i Honda. 2.5i Toyota

3.5 Toyota (camry hybridben)

1.0 renault dacia

1.2 Opel

És még ennek a többszöröse. Ezek 2019 és 2020-as gyártású autók.

2020. dec. 16. 20:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!