Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson hosszú 5?

Simson hosszú 5?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék váltót venni a motoromra, az lenne a kérdésem, hogy egy sima alap 60as (2 felömlős és csak a kipunyílás van reszelve) ki tudja pörgetni a hosszú 5ös váltót?

Áttétel:

1 - 3.5

2 - 2, 44

3 - 1.89

4 - 1.54

5 - 1.33

mert pár ismerősömtől hallottam, hogy a hosszú négy sebességes az nagyon rossz, de ez mivel 5 sebességes, jobban el vannak osztva a sebességek azt gondolom hogy ez jó lehet. Tapasztalatok?



2020. dec. 17. 09:16
 1/4 A kérdező kommentje:
Mert most 3 sebességes váltó van benne, 16os első lánckerékkel könnyedén megy, nem erőlködik
2020. dec. 17. 09:24
 2/4 anonim ***** válasza:

hááát.. Nagy fába vágod a fejszét.

Nekem a három sebesség is jó volt. Az első lánckerék helyett tettem egy foggal nagyobbat.

Ha jó a gyújtás, könnyen indul, jól van beállítva a porlasztó, szép a gyertya, megy mint a vihar, akkor mást találj ki, mint a váltó..

A háromsebességest én mindig üveghangig húztam, akkor váltottam.


Sok szerencsét.

2020. dec. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
akkor még növeld az első lánckereket 1 foggal.van erő a mociban.
2020. dec. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:
60%

Hangold a végáttételt úgy, ahogy a négygangosoké van, vagy maximum 10%-kal hosszabbra (talán ehhez elég az 50/1-60/2 teljesítméy-különbsége), azzal jó gyorsulást kapsz, persze több váltással, a végsebességed nem nagyon változik, legfeljebb a fogyasztásod kicsit javulhat.

Elég rendesen meg vannak tervezve a gyári áttételek, jelentős eltérés nem fog előnyt hozni semmiben.


Persze ha máshoz is nyúlsz és a fordulatszámok is felmennek, az más tészta.

2020. dec. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!