Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Változott az átíratás menete?

Hefa kérdése:

Változott az átíratás menete?

Figyelt kérdés

Szeretnék vásárolni egy autót, amit nem lakóhelyemhez legközelebbi okmányirodában/kormányablakban szeretnék majd átíratni.


Korábban halottam olyat, hogy a lakcímkártyán szereplő címhez legközelebbi okmányirodában lehet csak elvégezni az átíratást.


Továbbá mi most a menete az autóvásárlásnak?

0.Tegyük fel, hogy az autó jó.

1.A kereskedő honosítja az autót, rendszám kerül rá

itt érdemes megnézem majd a motorszámot alvázszámot nehogy más legyen aztán én szívok vele ha eladom?

2.Megírjuk az adás vételit, itt érdemes beleíratnom hogy ha nem sikerül az eredetiségvizsga akkor pénz vissza.

3. Én azonnali utalással fizetnék a helyszínen, mobilról

4.Biztosítást kötök akár a helyszínen mobiltelefonról/ laptopról

5. Kormányablak,adásvételi másolatot kell vinnem, itt megkapom a forgalmit, a törzskönyv meg majd postán érkezik



2020. dec. 18. 10:57
 1/1 Wadmalac ***** válasza:

"Korábban halottam olyat, hogy a lakcímkártyán szereplő címhez legközelebbi okmányirodában lehet csak elvégezni az átíratást."

Régen tényleg csak a saját kijelölt okmányirodádban lehetett intézni mindent, de amióta elektronikus, online rendszerük van ,ez már megszűnt.


Lehet, hogy vannak olyan ügyintézések, amit csak helyiben lehet, nem tudom, de ezt konkrétan lehet többen is.


Amit az ügymenetről leírtál, úgy látom, stimmel.


Egy fontos dolgot nem látok: az autó törzskönyve kötelezően szükséges az átíráshoz. Nem tudom, friss külföldről történő forgalomba állításkor mennyi idő amíg az meglesz, de amíg nincs, nem írják át.

2020. dec. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!