Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Külföldi okmányokkal rendelkez...

Külföldi okmányokkal rendelkező autó forgalomból kivonása?

Figyelt kérdés

Ha szeretnék venni egy autót bontásra de az az autó amit kinéztem külföldi papíros azt itthon ki tudom vonatni forgalomból?

Miket kell fizessek érte? Kifizetem a vételárat, az átírást a nevemre... és utánna elvileg 2300forint a végleges kivonatás egy magyar papíros autónál, de ebben az esetben mi a teendő?



2020. okt. 5. 07:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Véglegesen csak hivatalos bontótol kapott papírral tudod ki vonatni.
2020. okt. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Majatom ***** válasza:
Ha külföldi papíros az autó, és nem honosítod, akkor nem is kerül Magyarországon forgalomba, ergo nem is kell kivonatni. Az, hogy külföldön az eladó hogyan tudja intézni, hogy a nevéről lemenjen, azt nem tudom.
2020. okt. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha külföldi papíros az autó, akkor nem íratod a nevedre és kész.

Lóg a levegőben idők végezeteéig majd a két ország között.

Ha átíratod, akkor csak bontóban leadva kaphatsz róla bontási igazolást. Pont azért, hogy ne szemeteld teli a világot hátsó kertben rohasztott romhalmazzal.

2020. okt. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 b1812567 ***** válasza:
Miért helyeztetnéd forgalomba, ha aztán ki akarnád vonatni? Mint fentebb írták, egyszerűen adásvételivel megveszed, aztán azt csinálsz vele amit akarsz. Elvileg a származási országban már kivonták forgalomból.
2020. okt. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
H nincs kivonatva külföldön az autó csak lejárt a műszakija akkor (gondolom én) ahoz hogy azt csináljak vele amit akarok ahoz ki kéne vonatni a forgalomból de itthon meg külföldi autót tudomásom szerint nem lehet kivonatni csak is úgy ha átpapirozom átiratom és csak úgy, ami meg eléggé minuszra jönne ki
2020. okt. 12. 11:56
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A külföldi autót amikor eladja a tulajdonos kivonják ott a forgalomból. Itt nem íratod át, nem honosítod, nem helyezed forgalomba így nulla költséggel van egy, a rendszerben nem létező autó, ami így már csak egy kupac hulladék és azt csinálsz vele, amit szeretnél
2020. okt. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát akkor minden fasza, köszi a válaszokat
2020. okt. 15. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!