Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régi mercit megmentenétek?

Régi mercit megmentenétek?

Figyelt kérdés
Van egy hírhedt pápaszemes mercim.W210-es e osztály.5 hengeres dízel ez az első autóm és megvan már 4 éve.A futómű igényelt egy nagyobb összeget illetve már eléggé rozsdás szóval lakatolni kéne.Ahogy megvettem nagyjából 2 évig szószerint gyilkoltam.Kinyomtam neki a szemét,tényleg ami a csövön kifért.Nem volt ellenfél az úton.Most persze jobban vigyázok rá meg lenyugodtam azóta (kinőttem a hülyegyerek korszakom)de igazából ami miatt megmenteném az az hogy ennek a motorjával semmi gond nem volt.Erős,finom járású,szép hangú,nem is fogyaszt sokat.Futóművet rendbe rakattam és szerintem egy lakatolást is megérne bár nem lenne olcsó.Gondoltam hogy veszek másik e osztályt mert ez is nagyon bejött de mi lesz ha azzal meg mellényúlok.Tudom hogy a mai mercik nem feltétlen a megbízhatóságukról híresek,de ebben még talán van valami mert a motorja iszonyat hogy mit kibír.Meg kényelmes,csendes,az új futóművel nagyon kényelmes a futása is.Ti vennétek újat vagy inkább költenétek rá?Ez nem a "jön megy teszi a dolgát" típus hanem tényleg könnyen indul a motorja meg erőteljesen lineárisn húz folyamatosan szóval biztos hogy a motor illetve váltó tökéletes állapotban van.Km mondjuk sok van benne,de nagyon szeretem ezt a kocsit.Esetleg a w211 mennyire jó széria?
2020. dec. 18. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Én személy szerint nem. A pápaszemes Merci pedig tipikusan az a kocsi amit mindenki utált már újkorában is annyira elcsesztés a tervezők a dizájnt. Na meg tökéletes feneketlen pénznyelő a kocsi.
2020. dec. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Plusz, alig lenne akik megvennék, 99%-ban csak tesók de aprópénzért.
2020. dec. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nagy kedvelője és pártfogója vagyok a W210-nek (mindenki szidna alaptalanul), de ha rozsdás, akkor menthetetlen, nem éri meg. Ismerősöm is jópár éve egy vagon pénzt beletolt egy W210-be, évekig olyan is volt, mint egy új Merci, sokat ment vele. De a rozsda miatt kuka lett.
2020. dec. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A rozsda valóban nagy ellenség, főleg a fényezés miatt.

Ha tlálsz egy rozsdamentes példányt az első hogy a fényezést ahogy van cakk-pakk eltávolítani róla és alvázvédelem, újrafényezés. Csak így van esély tartósan megmenteni.

Én is gondolkoztam régebben W220 megmentésén, de felhagytam a gondolattal mert túl magerás és költséges lett volna. Ha nincs sokmilliód egy teljeskörü felújításra akkor hagyd inkább a gyűjtőkre a dolgot.

2020. dec. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezeknek 20-30 év múlva lesz max értéke, jelenleg csak a különlegesebb daraboknak van, egy ilyen átlagos modellnek nem.
2020. dec. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a W210-nek sosem lesz már olyan értéke mint egy régi 123-asnak vagy akár 201-esnek.


A formája is eléggé megosztó (nekem sem tetszik) és a hírneve sem valami jó.

2020. dec. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem, mert a W123 erősen túlértékelt, csak amiatt drága.

De a W210 is kezd klasszikus lenni, a formája alkalmas rá. Lassan kinövi azt a korszakot, mikor a c betűs emberek, és csóró stricik hajtják szét ezeket az autókat, és utána tényleg egy megbecsült modell lehet. Ahhoz képest, hogy mennyire szidják, elég sok megmaradt, lesz mit eltenni.

2020. dec. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!