Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha isten létezik, megmentené...

Ha isten létezik, megmentené egy hívőjét mindenki szeme láttára? Több lenn

Figyelt kérdés
Egy kicsit realista és brutális teszt isten létezésének kiderítésére: pl: egy hívőt elkezdenének ütni-verni, és addig ütnék míg isten(?) nem segítene rajta, és ha nem jelenne meg hogy segítsen, akkor halálra verik. Isten vajon közbeavatkozna? Én azt hiszem, tudom mi lenne a vége...

2019. márc. 12. 23:16
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
58%

Valószínűleg nem avatkozna közbe semmiképpen. Ezután a hívő hite is vagy csökkenne, vagy jönne a sablonos szöveggel, hogy "Isten próbára tette" őt.


Nem változna semmi, sem a nem hívők, sem a hívők részéről. Ugyanúgy lenne minden.

2019. márc. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
1-es: Dehogyisnem változna! Egy világ dőlne össze, a hívők világa, hite. Mert nem egy kis szobában lenne ez csinálva pár nézővel, hanem ez egy világszintű performance lenne, közvetítenék mindenhol, így istennek (márha létezik) ez egy visszatéríthetelen alkalom lenne a saját létének bizonyítása, és ha kihagyná, azzal az utolsó esélyét veszítené el...
2019. márc. 13. 00:00
 3/31 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező:


Én is hívő voltam, de végül feladtam a hitemet, ebben az is benne volt, hogy az életem minősége nem javult. Mármint a gondviselő istenbe vetett hitemet adtam fel, azóta inkább deista vagyok, tehát úgy vélem, Isten nem avatkozik bele a világ folyásába (max a legeslegvégén), meg számolok az ateizmussal is, hogy nincs is Isten.


Viszont! Vannak olyan fanatikus hívek, akik kitartanak a hitük mellett bármi áron is, Hidd el, kimagyarázzák a dolgot valahogy. Bár az a helyzet, hogy ebben az esetben már nem is istenhitről van szó, hanem egy vallási felekezethez való makacs ragaszkodáshoz.

2019. márc. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
72%
Az ókorban elég kemény keresztényüldözések voltak, amikor nemcsak megkínozták, hanem meg is ölték a keresztényeket. Isten nem lépett közbe, bár feljegyeztek néhány csodás eseményt, de többnyire nem, hagyta a hívét kínozni és meghalni a hitéért. A mennyekben sokkal jobb életet tud adni.
2019. márc. 13. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
51%

A vallások csak arra valóak, hogy az emberek meg tudják magyarázni az általuk elkövetett rosszat. Az emberek és társadalmak alapvető normáinak kialakítása miatt volt szükség rá. Ha van egy nem érinthető, sosem látott erő, ami a legnagyonb rettenetet és pusztilást, kínt hozhatja a világra, akkor nem kell egy adott korszak meghatàrozó politikai alakjának felelősséget vállalni a rossz döntéseiért. Isten akarta. Ha bejön jó, ha nem, akkor az úr útjai kifürkészhetetlenek stb. A tény az, hogy nincs isten. Úgy, ahogy a vallások leírják, biztos nincs.


Nem is értem a vallásosokat. Álszent szekta az egész. Tudtad? Ha azt mered mindani a bíróságon, hogy isteni sugallatra cselekedtél, akkor igazságügyi elmeorvosi szakértőt kérnek fel, hogy a beszámíthatóságodat vizsgálják? :D

2019. márc. 13. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
20%
Miérz avatkozna közbe? Ez a sors volt neki megírva! Isten nem változtat a tökéletes teremtésén.
2019. márc. 13. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
63%

Igen, ahogy ártatlan kisgyerekeket is hagy meghalni. A hívők fejében nem jönne létre az ellentmondás mert ahhoz rá kellene jönnie hogy egész életében tévedett és ez nagyon komoly fájdalommal jár. Így inkább megpróbálja mindenféle mondvacsinált dolgokkal igazolni magát.

"Isten büntet, Isten próbára tesz, Isten olyan f*asza, hogy megmenekített és nem haltam meg" tehát egy ilyen dolog senkit sem tesz ateistává.

És másrészről az sem megoldás ha megutálná istent mert attól még a vallás káros hatásai meg lennének benne. Mint pl a mesterségesen kreált bűntudat mert nem szereti az istent és pl a kiközösítettség érzése, hogy a társait nem bünteti ellenben őt igen. Így megint nincs megoldva semmi.


Az egyetlen módja annak, hogy ateista legyen valaki az az, hogy valami oknál fogva öntudatra ébredjen és elkezdje kívülről, érzelmek nélkül elemezni a vallását és a többi vallást.

Eleinte fájó dolog rájönni hogy csak egy pattanás vagyunk a végtelen világegyetem seggén. Se nem fontosak se nem érdekesek és talán ez depresszióba vezeti az illetőt de ha végigmegy ezen a fajta gyászon akkor rájön, hogy vallás nélkül van értelme igazán az életnek. Mert tudod, hogy csak egyszer élsz és azt az ejtőernyőzést, búvárkodást, hegymászást, ne halálod utánra tartogasd hanem élj most. Élj úgy, hogy ha meghalsz ne maradjon benned hiányérzet hogy az időd 30%-át fölösleges imádkozással és bűntudattal töltötted.

2019. márc. 13. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
15%

És mit várnál ilyen esetben bizonyítékra, ha Isten létezik? Lejön egy hatalmas kéz az égből, és elpöcköli a verőembereket?

Egyáltalán miért kéne bármit is bizonygatnia neked, nektek, nekünk?

2019. márc. 13. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 Molyember ***** válasza:
59%

Auschwitzban miért nem jelent meg Isten? Hiszen zsidókat öltek a zsidóságuk miatt. Mondhatjuk, hogy az általad kitalált tesztet már elvégezték, negatív eredménnyel.

Ugyanakkor kicsit gyerekes az elképzelésed. Ha Isten létezik, akkor definíció szerint mindenható, amiből logikusan következik, hogy egy ember nem adhat neki ultimátumot. Ha akarja, akkor megmenthetné azt az embert úgy is, hogy senkinek sem tűnne fel az isteni közbeavatkozás. Ugyanígy bármikor igazolhatná is a létezését, de nem teszi. Ezért hívják hitnek ezt a dolgot. Amire bizonyítékod van, az nem hit, hanem tudás. Ha bizonyítaná a létezését, akkor senki sem hinne többé.

2019. márc. 13. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
10%

Ki van ez az agymosás találva, éppen ezért hívják Kereszténységnek, a korabeli kínzóeszközre utalva.

A keresztények istene nem a rettenetes Jehova, ami az Ószövetségben található, az sokat tett a kiválasztott népéért, de rájöttek, hogy ez nem passzol az általános helyzethez, mivel hiába írják, hogy Isten segít, a valóságban nem teszi azt, most mindegy miért, mert lusta, vagy nem akar segíteni, vagy egyszerűen nem is létezik.

Ezért a keresztények istene valójában Jézus, aki mártírhalált halt a kereszten és ez a kereszt a jelkép, illetve a szenvedés dicsőítése a hitért, ami felmagasztosítja a hívőket és így tuti Mennyországi belépővel jár, ezért a legtöbb keresztény ugyanolyan fanatikus, mint azt manapság az Iszlámról gondoljuk, hiszen ezt a trükköt a muszlimok is innen vették, vagyis boldogan nyomakodnának a vértanúságra törekedve, követve Jézus uruk példáját, mert úgy vélik, ők is feltámadnak, akárcsak az Uruk és parancsolójuk és a mártíromság elszenvedésével kivételes helyet kapnak a túlvilágon.

2019. márc. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!