Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy Piaggio Typhoon robogoba...

Egy Piaggio Typhoon robogoba sok a 40. 000 km?

Figyelt kérdés
69.000 Forint, azt irja, hogy nagyon eros, a vegsebessege 80-85 km/h, 1x volt motorfelujjitas amikor 27.000 km volt benne, 2005 kiadas, ha tudtok ilyen arkategoriaban jobb robogot akkor varom, 1 feltetel nagy testu legyen a meretem miatt(185 cm magas vagyok es 85 kg)
2010. aug. 12. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem is Piaggio typhoon van igaz 125 kobcentis 25 ezer km-el 1 eve vettem komolyabb problemam nem volt vele, szerintem 70 e ennyi kilometerrel megeri megvenni!
2010. aug. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
A legfosabb kínai robogót sem kell 27.000-nél felújítani, egy Piaggio Tífusz pedig sokkal jobban kell, hogy bírja. Vegyél egy másikat, de vigyázz, mindegyikre azt mondják, hogy erős a motorja!
2010. aug. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
5 év alatt 40.000 km? Van, aki autóval sem megy ennyit, pedig az télen is használható. Ez tuti futár volt, vagy kölcsönzőből szedték össze vagy egyéb szörnyűség...
2010. aug. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyszer én is szeretem volna egy Typhoont, amit én néztem az 15 éves volt.

Kipróbáltam de nagyon gyenge volt a motorja, pedig sokan mondták hogy a typhoonok jól mennek.

Volt más baja is úgyhogy lemondtam róla.


Amúgy ha tényleg semmi baja sincs akkor 70.ezerért megéri de szerintem itt valami átvágás van mert egy 100.000-el többet ér.

2010. aug. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves masodik te teljesenferre beszelsz mar hogy a francba nem kellene 27 000 kilometernem legalabb felujitani? 2 utemu bazz es sokat porog ha nem ertessz hozza inkabb halgass megkerlke...ne oszt az eszt...elore kicsit olvass utana a typhoon-nak majd a 2 utem lenyegenek!
2010. aug. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Te Utolsó!


Tökéletesen tisztában vagyok a motorok működési elvével, és fenntartom, hogy normális használattal el kell mennie 40.000-et egy ilyen robogónak. Sőt egy kétüteműnek sokkal inkább, mint egy négyüteműnek.


Egy kicsit kevésbé flegmán, ha kérhetem, én sem szóltam be neked, te se tedd!


Jó tanácsként pedig még annyit, hogy te is olvass utána először a magyar helyesírásnak, aztán pedig alaposabban a motorok működési elvének.

2010. aug. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
NA nem beszolni akartam de a 2 utem ilyen esetben sokkal tovabb es tobbet porog mint a 4 utem szoval ebben 100% igazam van es az biztos hogy most vmi vagy nem tudsz vagy osszetevesztesz valamit...A simson lehet hogy kibir 40 e kilometert mert az sztem annyit nem porog de pl az enyem 7500 fordulaton adja le a max loerot...szoval azert szerintem nincs igazad...40e kilometert sztem 1 2 utemu gep ilyen porgestartomanyban nem nagyon bir ki!
2010. aug. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Idézek magamtól: "normális használattal". Szóval, ha nagyon húzták a szarvát, hidegen pörgették, kövér disznó ült rajta stb. (azaz nem rendeltetésszerűen használták), akkor nyilván hamarabb kopik.


A kérdés szerintem nem csak a "mennyit pörög", hanem egyrészt a fentiek, másrészt kétüteműnél minden fordulatra jut egy hasznos munkaütem, négyüteműnél pedig csak minden másodikra, ezáltal kisebb hengerűrtartalomnál jobb a kétütemű hatásfoka, a teljesítményleadása. Mivel a kétüteműnél kevesebb az alkatrész a motorban (nincsenek szelepek, vezérmű stb.) kisebb a szervízigény, gyakran hosszabb az élettartam is.


A kétüteműnek ha megvan a megfelelő keverési arányú üzemanyaga (sőt, ez már magának keveri az olajat, már ha töltenek bele), akkor bírja a magas fordulatot, hiszen arra tervezték, precízebb anyagminőségből és eljárással, mint egy Simsonnál.


Persze nem akarok senkit meggyőzni semmiről, csupán tényeket említettem fentebb. A konkrét motorról nehéz pontos diagnózist állítani így messziről, végülis azt sem tudjuk, hogy az a bizonyos felújítás pontosan miből is állt. Lehet, hogy csak letörölgették a port róla... :)

2010. aug. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!