Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora az olajfogyasztása...

Mekkora az olajfogyasztása van egy Honda Accord 2.0 Literes motornak? Nem sok ez egy kicsit?

Figyelt kérdés

Az autó 2007-es, 210 ezer kilométer van benne. De szerintem elég sok olajat fogyaszt 1 L elfogyott 3000 kilométer alatt.


Vagy csak szerintem sok?



2020. dec. 20. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a normális, ha olajat egyáltalán nem kell utánatölteni.

Hanem a szokásos (mondjuk éves) olajcserénél feltöltöd a megjelölt szintek közötti magasabbig, és következő olajcseréig nem megy le az alsó szint alá. Tehát végig normál tartományban van. (Nekem 1999-es Mazda 323-mal van tapasztalatom.)

2020. dec. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Áhh egy Honda? Az nem eszik olajat, nem romlik el..


Ez az olajfogyasztás nagyon sok >> irány a szervíz.

2020. dec. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok ez, általában azt mondják egy olyan motor ami egészségesen is eszi az olajat, az is egy 15ezres olajszerviz-intervallum alatt max fél litert eszik meg.
2020. dec. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja, hisz a hondába csak olaj és víz kell és kimegy a világból, nem tudtad?


Komolyra fordítva a szót: ez elég durva olajfogyasztás, rá kell jönni, hogy hol tűnik el az olaj. Vagy szivárog (ilyen mértékű olajfogyásnál ez biztosan látszik), vagy rosszabb esetben az égéstérbe kerül, ahol elég, ezt onnan látod, hogy kékesszürke füst jön a kipufogóból.

2020. dec. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%
Jajám kérdező, ez nem valami német prémium amit állandójan szerelni kell ez a valódi japán minőség.
2020. dec. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
15.000 alatt joformán a teljes olajtöltetet elvinné, nem normális ez a mennyiség már.
2020. dec. 21. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Morzsi007 ***** válasza:
22%

Hogy előbukkantak a német prémium krémjei:))). Lecsaptak, mint a vadász a vadra.

Egyébként több felhasználói kézikönyvben az áll, hogy akár 1000km-enként 1L is lehet az olajfogyasztás, bizonyos körülmények között. Természetesen ez sok normál használat mellett. Lehet nem megfelelő olajat használsz, túl híg vagy már kopott a motor, mert régebben nagyon kevés olajjal használták. Nekem 11 éves 2.5-ös Mazda 6-om van, évente cserélem az olajat (8000km/év), még soha nem kellett utánatöltenem, de ez a normális szerintem.

2020. dec. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!