Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy bmw tud annyival többet...

Egy bmw tud annyival többet nyújtani mint amennyivel drágábba a fenntartása egy toyota avensishez képest?

Figyelt kérdés

Az egyik autó amit kinéztem az a toyota avensis harmadik, azaz utolsó generációja abból is inkább a második facelift utániak. Nagyjából mindegyik motorváltozat játszik akár benzin akár dízel. A dízel tudom hogy bmw eredetű. BMW-ből amit néztem azok az 5-ös szériából leginkább a 3 literes hathengeres dízelek akár egy akár kettő turbóval. Az f11-es széria ami ugye a kombit jelöli. A BMW pár évvel idősebb lenne mint a toyota. Ültem ilyen toyotában és elég meggyőző volt viszont a konkrét f11-es szériában még nem. Korabeli BMW-ben ültem és az is nagyon bejött. Azért ez a két típus mert eddig ilyen autóim voltak és nem igazán volt probléma velük. BMW-ből még a régebbi M-es motorkódú benzines volt toyotából volt több is és elégedett voltam velük. BMW kicsit sportosabb vonal és a szívem jobban húz felé,de nem tudom hogy adna-e annyi pluszt hogy ráköltsek évente 1 milliót szervízre. Akiket kérdeztem szerelőket azt mondták hogy a hathengeres dízel stapabíró motor meg a 8 sebességes zf-is bírja a nyomatékot, de azt is mondták hogy 200 ezertől 1 millióig bármikor bármire elmehet a pénz. Lámpák gyengepontok illetve a kulcsnélküli ajtónyitás. Dízelmotor jellegéből adódóan is előbb utóbb jönnek a szokásos betegségek bár ezek állítólag elég magas km-nél kb 400-500 ezer. Az hogy a féktárcsa drága meg a gumi meg a többi kopó-fogyó alkatrész az még nem is érdekelne csak ha a munkám miatt sietni kell valahova akkor lehetőleg ne álljon meg az út szélén valami apróság miatt.


4-5 millió forintot szánok a megvételre.



2020. dec. 22. 12:52
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Az újabb dízel Avensisekben pl a BMW-től származó N47 kódú motor található. Innentől kezdve szinte mindegy. Sokkal többet számít, milyen gazdája volt az adott autónak.
2022. márc. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!