Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mercedes C osztály 200 és 220...

Mercedes C osztály 200 és 220 CDI-ről vélemények, amelyek 2007 után gyártottak (automata váltóval)? Mennyire megbizható?

Figyelt kérdés
2020. dec. 23. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Rozsda (vízbázisú festék a környezetvédelem miatt) , elektromos hibák sorozata. Motorvezérlő sem annyira stabil. Delphi befecskendezőrendszer szeret meghalni, amit annak idején nem kezelt a Mercedes visszahívási akcióval, csak költségkompenzációval. A hibát az egyértelmű check engine feliraton kívül a gázadáskori megtorpanásról lehet felismerni. A hétsebességes automata nyomosámoduláló szelepei sokat futott autókban megadhatják magukat, ezt recsegő hang jelzi váltáskor.


A légzsákokat vezérlő elektronika (SRS) meghibásodhat, így akár működésképtelenné válhatnak a légzsákok (2007-2009 közötti gyártás)


A kormányoszlop hibás földelése miatt a légzsák indokolatlan helyzetben is elsülhet (2011-2015 közötti gyártás)


Bizonyos esetekben nem húzták meg megfelelően a kormánykereket, ami leválhat a tengelyéről (2013 január – 2014 október közti gyártás)

2020. dec. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2020. dec. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyes kérdezőnek sikerült leírni az összes visszahívással kapcsolatos problémát, amit gondolom kidobott a google :D. Szerintem nagyjából az összes autónak vannak kisebb nagyobb gondjai... Úgyhogy ne erre alapozz. Hanem a valóságra, valós felhasználói véleményekre.

Ezeket a hibákat ennyi idős korukra vagy orvosolták, vagy ha eddig nem jött elő, nem is fog. Pl. laza kormánykerék csavar... Nem 10 évvel az eladás után fogod észre venni :D.


A légzsákos herce hurca meg nagyjából az akkoriban gyártott valamennyi Mercit érinti. De megkockáztatom ugyan így a többi autómárkát is, amibe ez a beszállító szállított...


Ilyen kocsim van. 2010-es. Igaz nem CDI. Teljesen megbízható. Első kommentet én írtam itt, olvasd el:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__10..


Ezek azok a problémák, amik relevánsak a hétköznapi használatban, mondom ezt neked, mint tényleges felhasználó. Ne az alapján válassz kocsit, hogy milyen visszahívás volt rá... Napi felhasználás terén marhára nem releváns neked... Mert azt kérdezed, mennyire megbízható. Erre nem válasz az, hogy háát lehet problémás a légzsák, ha mínusz 20 fokban mész vele, és a gyártás után 12 évvel eszébe jut a légzsáknak, hogy hoppá, hibás vagyok, eldurranok.


Ja, és rozsda? Nem. Az az előző generáció. Én autómon egy deka rozsda nincs. Rokoné ugyan ilyen, szintén makulátlan. Rossz kezekben bármi tud rohadni.

2020. dec. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!