Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda 6 kombi (GJ) 2013 2.2D...

Keut35 kérdése:

Mazda 6 kombi (GJ) 2013 2.2D 175ló Megér 3000 € motor felújítást?

Figyelt kérdés

Üdv.

Egy hónapja vásároltam egy használt Mazda 6-t.2013 évjárat, 3 generációs. 2.2 Diesel 175 lóerő.,164 ezért futott az óra szerint.

Euróban írom az összegeket, mert német szerelonel voltam és németben vettem az autót.

A történet a következő:

Internetem keresgélés.

-megvan rá találtam.

-megnézem.

-árban egyezkedés, végső ár 7600€ mai árfolyamon kb(2.7 millió...)

Igen tudom ár alatt van,mivel 8-9 ezer körül mennek.

Mint láttam a srácon akitől vettem,hogy meg van szorulva és eladó neki a kocsi.En kis naiv mit sem gondoltam hogy motor hibás.

Diesel motor tapasztalat híján bele futottam.

Haza hoztam.

Másnap mikor át írattam a nevemre stb.. ,mentem vele pár km jobban megjaratva és a víz felfort.

Szerelő...

Szerelési költség 1700€.

Szerelő elmondása szerint semmi baja a motornak,csak EGR szelep volt a ludas.

Ok 2 hétig tökéletesen működik.

Járok vele kb 200 -400 km.

Elindulok haza Németország bol.

Útközben felfor a víz.

Mazdaszervizbe megyek vele.

Árajánlat 5-6.000€ a javítás.

Nem kérem.

Haza viszem egy ismerősöm szervizébe.

Szétszedik a motort...megközelítőleg 3.000€ (kb 1 millió Ft) mondtak motor felujitasra.

Nagy dilemmában vagyok.

Felek hogy már mikor ide eljut az ember egy kocsival hogy motorfelujitás, szétszedés,az már nem egészséges.

Kérdésem hogy érdemes e még bele tolni azt a 3000€-t és megtartani.Egeszsegesen fog e még futni tegyük fel 100ezret.

Vagy megjavitattom kb 1.000€ és túladni rajta mihamarabb.(ezt tudom hogy nem szép dolog,de a szükség nagy úr :((( )



#motor #hengerfej #Mazda 6 #Motorfelujitás #Mazda 6 motorfelujitás
2020. dec. 27. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Németországban ha kereskedőtől vetted tudtommal van 1 év garancia.
2020. dec. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mivel nem új autó, ezért később más költségek is lesznek, futómű, fékre stb. dolgokra majd valószínű költeni kell, ami mazdánál nem a legolcsóbb. Neked kell eldönteni, hogy fogod-e annyit használni az autót, hogy megérje rendesen megjavíttatni, ha megcsinálják egy darabig nem lesz gond vele. Egyébként ha azt vesszük, hogy sikerült szinte a legbonyolultabb dízelmotorral autót venned, és 100ezer km a legmagasabb elvárásod az autótól, akkor nem kérdés, hogy jobb ha kiszállsz belőle. Nem bírom nem ide szúrni a végére, hogy Mazdából amúgy benzinest kell venni :)
2020. dec. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sajnos magán személytől vásároltam. :/

Igazából nekem nem csak 100ezer lenne az elvárás,ha már felújítják akkor menjen még jó sokat.

Csak félelmeim vannak a motorfelujitásal kapcsolatban,mert még soha nem volt ilyenben részem,se tapasztalatom...

2020. dec. 27. 22:09
 4/4 anonim ***** válasza:
100ezer borzalmasan kevés egy dízelmotornak. Jó hírű szervizzel kell csináltatni, esetleg erre spcializálódott szervizzel, mert egy motorfelújítás közben nem történhet semmilyen baki, hiba..
2020. dec. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!