Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A tanulóvezetők tényleg csak...

A tanulóvezetők tényleg csak 40 km/h-val közlekedhetnek az utakon?

Figyelt kérdés

2020. dec. 27. 21:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
40-nél velem már ugatott, hogy miért megyek lassan.
2020. dec. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én oktatóm engedte, hogy annyival menjek, amennyit engednek a táblák.
2020. dec. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nincs ilyen. Sőt ha lényegesen lassabban mész a megengedettnél, azért simán megbuktathatnak a forgalmi vizsgán.

Én pl. egyik órán voltam autópályán is az oktatóval és mentem 130-cal is.

2020. dec. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivan? És megtanulni vezetni akkor hogyan fogsz? Nem véletlen visz el mindenféle szituba az oktató, értelme nem lenne, ha csak 40-el mehetne a tanuló. Képtelenség lenne megtanulni így vezetni.

Nem is tudok ilyen szabályzásról egyébként.

2020. dec. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%
4-es, vezetni nem a suliban tanulsz, hanem majd jogsi után a forgalomban, évek múlva.
2020. dec. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%

5-ös igazad van. Én a jogsi után 1 évig nem vezettem.

Utána szinte mintha nulláról kellett volna kezdenem vezetni.

Hülye oktató sose mutatta meg hogy kell elindulni gáz plusz kuplunggal. Csak kuplunggal indulhattam el.

Én meg otthon nem értettem miért fullad le állandóan az 1.2-es dízel csak kuplunggal. Pici gázt kellett adni...

2020. dec. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, ezt az ostobaságot kitől hallottad?
2020. dec. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#5 Szóval szerinted a suli haszontalan? Akkor ültess be egy olyat, aki nem tette le a jogsit még és (csak a szabályszerűség kedvéért) nem ült még soha autóban.

Persze nyilván egyszerű azt mondani, hogy "suli után tanulsz csak meg vezetni" de ez így nem teljesen igaz. Csak rutin ragad rád, de ha jó oktatót választasz sokat tanulhatsz és elsőre is átmehetsz akár úgy is, hogy sosem vezettél előtte (pl. nekem is sikerült).

2020. dec. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Amikor én tanultam vezetni, 2000-ben, még nem volt ilyen szabály.

Csak annyi volt, hogy még a rutinpályát kizárólag csak 1-es, 2-es és hátramenet sebességi fokozatba volt szabad használni. Mikor az volt a feladat, hogy fel kell gyorsítani és 3-at akartam kapcsolni, az oktató besatuzott és elkezdett velem ordibálni hogy mekkora hülye vagyok, ki engedte meg, hogy 3-at kapcsoljak...

Utána forgalomban meg 2-esben bömbölt a motor, de ennek hatására nem mertem feljebb váltani. Akkor meg kaptam tőle a gúnyos megjegyzéseket, hogy ha veszem a fáradtságot és feljebb kapcsolok, akkor hamarabb megérkeztünk volna és nem kellett volna naki füldugó. Szóval azért jó lett volna ha az elején tisztázzuk, hogy mikor mit csinálhatok és mit nem. Mert ez teljesen elmaradt. Sebességhatárok miatt viszont soha nem ugatott le.

2020. dec. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor én tanultam vezetni, 2000-ben, még nem volt ilyen szabály."


Most sincs.

2020. dec. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!