Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire jó ez a súly/teljesít...

Mennyire jó ez a súly/teljesítmény arány?

Figyelt kérdés

Az autóm saját tömege 1470Kg, teljesítménye 156Le

1470/156=9.423


Ez megfelelő vagy túl kevés?

Mi az optimális arányszám?



2020. dec. 28. 11:22
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
A kérdésem alapja nem az volt, hogy ezzel le tudok e tolni mindenkit meg hogy versenyezgessek hanem, hogy mennyire erőlködik a motor emellett a súly mellett.
2020. dec. 28. 19:45
 12/14 anonim ***** válasza:

Erőlködni? Attól függ. Ezért írták sokan, nem versenygépek ezek még mindig, de haladni már lehet velük.


Mondom, nekünk 14.23 az arány (Citroen), és (nekem) türelemjáték a vele való közlekedés, főleg a nagy turbólyuk miatt. Dízeles, de háromezerig, néha fölé kell pörgetni hogy haladjak is vele, 69 lóerő, mit várok tőle... A tiéd több mint duplája, mit utasokkal együtt vagyunk annyi mint a Te kocsid alapból.

2020. dec. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szó szerint értettem, hogy azzal szórakoznék, hogy másokat tologassak le az útról. Képletesen értettem, azt gondoltam ez evidens. De ezek szerint mégsem.

Akkor másképp megfogalmazva, nálam a 8 körüli érték sem egy hű de erős izomautó, amit csodálni kellene. Nagyon nem az. Ha odalépek persze meg tud indulni, de normál hétköznapi használatban semmi extra.

Nálad a közel 1,5 tonnás súly nem kevés, de a 156 lóerő sem az, még ilyen súlyhoz sem.

Hogy mennyire erőlködik, az függ a használat módjától, váltóáttételtől, motorkarakterisztikától, nyomatéktó, körülményektől amiről nem adtál meg semmit. Egy 60 lóerős autót is el lehet úgy vezeti hogy nem erőlködik és egy 300 lóerőset is, hogy erőlködik. Nem kizárólag ettől függ.

A két csupasz szám alapján amit megadtál ez az autó kényelmesen, kellemesen elvisz bárhová, nem kimondottan lomha, megyeget szépen, nem lehet rossz egyáltalán, de vezetési élményben sem lehet egy nagy hűha. Remélem így talán pontosabban érthető, hogy mire gondolok. :) Amúgy minden viszonylagos. Ha valaki mondjuk egy 90-es évekbeli kis szívó benzinesből ülne át ebbe, az egy rakétának érezné. Egy mai autóhoz képest meg átlagos.

2020. dec. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nyomatékra nem rossz, gyári szám 250Nm

Vezetési élménye jó szerintem, kicsit jobb futóműve van mert AMG packetes, de nem sportfutómű.

2020. dec. 28. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!