Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kikössem a különolajzót vagy ne?

SupraBoy2 kérdése:

Kikössem a különolajzót vagy ne?

Figyelt kérdés
Sziasztok, van egy aprilia sx 50 (2008) 2T motorom, ami AM6 blokkos és sokan mondják, hogy érdemes kikötni a különolajzót, mert bármikor eldugulhat vagy elromolhat és akkor kár keletlezik a motorban. Viszont én azért se annyira kötném ki, mert akkor mindig ki kellene keverni az üzemanyagot egy kannába. Megéri esetleg kikötni, vagy ennél nem annyira romlik el? Kérek érveket vele és ellene is.

2020. dec. 28. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
Minden 4 ütemű motornak külön olajzása van és nem szokott tönkre menni meg eldugulni sem.
2020. dec. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

én nem bíztam semmiben..volt régen egy 175-ös Czetkám, ott az üzemayagot 1:50 arányban kevertem különolajozás mellett. Így adtam el, az új tulaj is meghagyta ezt a módszert.


Ha a helyedben lennék, akkor egy nagyon sovány mennyiségű olajat tennék a benyába...úgy 1:50 arányban...abból baj nem lehet. Főleg, ha szereted a járgányod, és szeretsz nyélgázzal menni.

2020. dec. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

2. És akkor így dupla olajat kapott?

Hát az se a legjobb megoldás.

2020. dec. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Dupla olaj se jó megoldás. Akkor már 1/100 arányban rakjon bele és ha működik a gyári olajzás akkor másfélszeres mennyiséget kap csak. Ha pedig nem működik még akkor is fele olajjal talán nem lehet nagy baj.
2020. dec. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne aggodj nem lesz baja, ezek a kulonolajzok nem mennek csak ugy tonkre. Pontosabban adagol mint te kevergeted, mert fordulatot es gazallast is figyelembe veszi mindig a kello olajat adja hozza. Tartaly mindig tele, cso legyen jol rajta.. max ha tuningolsz akkor erdemes kikotni.
2020. dec. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na és miért pontoztad le az 1. válaszom ???
2020. dec. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!