Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Különolajzós robogónál mekkora...

Különolajzós robogónál mekkora a keverési arány?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem függ össze az elégetett üzemanyag mennyiségével, hanem a fordulattal, de mégis, átlagban mikor kell utántölteni? 50ccm-es régi Honda Dio. Pl 10 liter benzin elhasználása után kb mennyi fogy az olajtartájból? Az is jó, ha azt mondjátok, hogy pl. átlagban 1:40-est kever be magának.

2019. jan. 24. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Biztos lenni kell a tartályon valaminek ami jelzi hogy meddig van.

Vagy ablak vagy nivó pálca és nézegesd hogy mikor mennyi fogy belőle.

2019. jan. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos ablak nincs rajta. Eddig egy gyorskötözőt használtam nívóként, de akkor ez a legpontosabb.
2019. jan. 24. 14:24
 3/7 anonim ***** válasza:
'98-as, 50-2T Scaránál nekem 1:50-es arány jött ki, amit két olajfeltöltés között tankolt üzemanyagmennyiségből kalkuláltam ki.
2019. jan. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! Akkor ezzel az aránnyal számolok én is.
2019. jan. 24. 14:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha belenézel a kupaknál akkor látszik kb. mennyi van benne!Egyébként a müszerfalon van 1db oil feliratos lámpa.Az kigyullad mikor már lecsökken a szint annyira hogy után kelljen tölteni!Az enyém pl. jópar tank benzint megevett mire elment belőle az 1 l olaj!
2019. jan. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha meg ki van kötve az olajzód akkor tegyél bele 1:40-es keveréket valami jobb keveröolajjal!
2019. jan. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Ment a zöld!

Ezt is akartam már kérdezni, de akkor ezek szerint nem akkor gyullad ki, ha már nincs kenés, ha nem mikor alacsony a szintje.

2019. jan. 24. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!