Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbolondult autó? A többi...

Palilaci kérdése:

Megbolondult autó? A többi bővebben lent.

Figyelt kérdés

Audi A3 8P 1.6 FSI autómmal az alábbi probléma lépett fel:

Random nem reagál a gázadásra, emiatt kis sebességnél lefullad a motor, nagyobbnál (130 km/h) belassul, majd rövid idő után magához tér. Alapjáratban ha bizonyos ideig 3000 felett odanyomogatom, akkor előidézhető az error, ekkor lezuhan az alapjárat és fulladna üresben is az autó (ilyenkor padlógázzal minimálisan felmegy 1500 körülire majd abbamarad). A check engine néha felvillan, ekkor NOX szenzor hibát dob egy darabig, majd eltűnik (akitől vettük szólt róla, hogy ez a NOX szenzor hiba nekik is előjött, cserélve lett de ismét előfordul). Miután leállítom a motort, hallani lehet az autó hátuljából egy jellegzetes, sziszegő hangot ami néhány perc elteltével abbamaradt. Hibakód alapján az alacsonynyomású üzemanyagpumpa szenzorra dobja a hibát (szakadás). Az autószerelő erre gyanakodik, állítása szerint a sziszegő hang az üzemanyagszivattyú lehet, mely késéssel áll le a szenzorhiba miatt, ezért elsőkörben ezt fogjuk cserélni. Nektek mi a véleményetek erről, esetleg tapasztaltatok már hasonlót?



2020. dec. 29. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
35%

Az a baja hogy egy lefingott audi és örült a gazdája hogy eltudta sózni.

Hidd el hogy el neked nagyon sokba fog kerülni.

2020. dec. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Palilaci.

Téged palira vettek.

Motorvezérlőtől kábelhibáig barmi lehet.

Nem maga az alkatrész lesz drága, hanem megtalálni mi lesz az.

2020. dec. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Audi A3....eddig olvastam. Imádom azt az autót, de az egyetlen Audi, amiről csak rossz kritikát olvastam karbantartásügyileg.
2020. dec. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1# ez is egy velemeny, bar semmi segito szandekut nem veltem benne felfedezni. Aki ilyen toxic, az trollkodason kivul csinal itt mast is?


2# A leirtakbol nekem is ez jonne le, de az elozo tulajjal a maig napig tartom a kapcsolatot es folyamatosan erdeklodik. Meg nem ugy tunt nekem, mint aki atakar bszni es a mostani szerelo is fixen megmondta, hogy az a szenzor cseres, valoszinuleg jo lesz. Angol nyelvu forumokon, talaltunk topicot, ott a felsorolt hibakodok ugyanezek voltak mint nalam es ott is az uzemanyagszivattyunal volt baj. Elozetesen meg ismeros autoszerelovel lett atnezve a kocsi, akkor nem volt problema. Vetelnel jott elo, pont az elado vezette, le is tudtam alkudni belole emiatt. Ott is latszott az arcan, h ez mi fsz, nem volt neki ilyen. Lehet naiv vagyok, meg mas otthagyta volna, de az auto elegge patika (ertem ezalatt, hogy atvizsgalan soran minden rendben volt, kuplung es lancos vezerles volt cserelve tavalyelott, nem rohad, nem lathatoan karcos/serult, szep a motor hangja, normalis, nem leelt se kivul se belul) es rendezett az eloelete ezt leszamitva ugye. Ha meg megis tovabbi problemak merulnek fel, hat 16 eves az auto, tanulopenznek jo lesz igy elsokorben. Nem tunningolni, meg "vaganykodni" vettem, hanem megtanulni rajta kenyelmesen vezetni, de szerettem volna ha jol erzem magam kozben es megmozgat valamit ha ranezek a parkoloban.


3#

Nyilvan ez az osszes Audi A3-ra igaz, az osszes motorral es az sem lenyeg, hogy ki volt a tulaj, meg mennyire volt vele torodve. En nepiteleten sem talaltam olyat, aki kopkodte volna ezt a konkret tipust ezzel a motorral.

2020. dec. 30. 09:54
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

[link]

Ha megnézed akár az összes audit, szerintem ennél írják a legtöbb típushibát..... A népítéletet 1.6-osra végignéztem az összeset - hogy nem ajnározzák, az finom kifejezés. Hibalista - nem kevés - mindegyiknél van. A 25ezer kilométeresnél nincs - de jól néznénk ki, ha már ott is lenne!

2020. dec. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Reszben azert is irtam ki, mert ha megoldodik akkor lassa mas is.

Uzemanyagpumpa szenzor hiba volt -- ezt csereltuk + valoszinuleg elegett (forro volt es vitte a hibat) az uzemanyagpumpat vezerlo rele egyseg.

2020. dec. 30. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!