Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift NZ, a fogyasztás...

Suzuki Swift NZ, a fogyasztás kiírása km/liter. hogy tudták ezt igy kitalálni? a hatótávolság l/km érthető és hasznos, de az átlagfogy 16.5 km/l hogy mérhető, hogy értelmezhető?

Figyelt kérdés
2020. dec. 30. 12:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Amerikában, meg talán Japánban is ilyen formában szeretik látni a fogyasztást. Ha a 100-at elosztod a kijelzett értékkel, megkapod a l/100 értéket, de biztosan át lehet állítani a műszert.
2020. dec. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez az angolszasz mod. Az angol gepeknel (Angliaban) igy divat. De biztos van mod valtani.
2020. dec. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltad átállítani?
2020. dec. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az angolszász "birodalmi" mértékegységrendszert használó országokban az általunk ismert fogyasztás reciprokát használják. Vagyis ott nem azt mérik, hogy adott távolságon mennyi üzemanyagot használ el az autó, hanem azt, hogy adott mennyiségű üzemanyaggal milyen távolságra jut el. Mivel ott kicsit másak a mértékegységek, ezért mérföld/gallonban számolnak, amit mpg-ként jelölnek.

Nekünk ez szokatlan, mert máshoz vagyunk szokva, ők meg a mi rendszerünket nem értik. De nincs ezzel gond, mindkettő jól használható a mindennapokban. Egy tankolás után mindkettővel ki tudod számítani, az adott mennyiségű üzemanyaggal meddig jutsz el.

A km/l kijelzés egy eléggé faramuci megoldás: az angolszász számítási mód metrikus változata, de nem nagyon tudom, használják-e így. Szerintem át lehet állítani.

2020. dec. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de egy szakmunkásban kiröhögnek a kérdésedért, pedig ott aztán tényleg alacsony a szellemi színvonal.

Ha a liter per km-re van szükséged, veszed a reciprokát. (általános iskola 4. osztály felett nagyon gáz, ha nem tudod mi ez). Amúgy meg kb 2 perc alatt megbarátkozol a gondolattal, hogy egy liter benzinnel ilymódon x km-t teszel meg...

2020. dec. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Japán belpiacos, illetve csak az arra a környékre (japán, india, malaysia, hasonlók) gyártott autóknál láttam ilyet. Viszont szinte mindet át lehetett állítani. Kezelési könyvben biztos benne van, hogyan.
2020. dec. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom abban milyen rádió van, de a gyári rádiókon bekapcsoláskor bizonyos gombokat egyszerre nyomva tartva belép szerviz módba. A kojelző fényerején át a kijelzés módjáig (liter vagy gallon, liter / 100km vagy az általad írt agyrém, a sebességfüggő hangerőszabályzás mértékéig) sok mindent átállíthatsz rajta.
2020. dec. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Swiftet nem ismerem, de a 2011-es Mitsubishimben a következőképpen jött fel a menü állítási lehetőség: járó motor, kézifék behúzva (!), és lehetett böngészni a menüpontokban.
2020. dec. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Na, kimentem megnézni: 5 és 6 gomb nyomva tart, bekapcsológomb benyom és nyomva tart. 3-4 másodperc múlva megjelenik a Service felirat, ekkor engedd el. Itt állítsd vissza európaira.
2020. dec. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
csak a c/f tudtam váltani nagy varázslatokkal, az óraállitás se volt semmi, de a l/km sehogy se akar váltani, az olasznyelvű ezeroldalas haszn. ut. ban az van erről hogy az 1 es 2 es gombokkal állitható a kívánt celzius/farenheit váltás, másról kukk nincs
2021. jan. 11. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!