Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 3 honapja van jogsim, de nem...

Xierah kérdése:

3 honapja van jogsim, de nem tudok rendesen kuplungozni (?)

Figyelt kérdés
Elindulásnál akadnak problémáim a kuplungkezeléssel, ugyanis nagyon felcsúszik a lábamon és végül már a talpam alatt lesz nagyon rövid idő alatt, és mindig üresbe kell tennem, hogy visszategyem a lábam a helyére. Ha a sarkamat csúsztatom, akkor pedig lefulladok, egyszerűen sehogy sem jó. Tanuló órák alatt is említettem az oktatómnak, de mind hiába, így rögzült belém. Vizsgán simán átmentem, mert ott dízel autóval vezettem, és az másabb, de akkor is ugyanígy kuplungoztam, mint most. Egyszerűen csak annyi, hogy csúszik a lábam. Egy elindulást meg tudok csinálni, de ha többet kell, akkor már üresbe kell tennem és vissza a lábam. Mit tudok csinálni szerintetek? Mi a helyes használat? Előre is köszönöm a válaszokat! A vezetésben ezen kívül minden megy.

2020. dec. 30. 15:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Jól veszem ki az általad leírtakból, hogy állandóan a kuplungon tartod a lábad? (azon is pihenteted)
2020. dec. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Mikor elindulok rajta tartom, aztán 2-es és aztán veszem le. Az oktatási órákon ezekkel kapcsolatban semmit sem tanultam, mert az oktatom nem sokat beszélt erről. Meddig lehet tartani a kuplungon a lábat?
2020. dec. 30. 15:23
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig váltasz. Amint sebességben van, csúsztatod egy másodpercet, közben kicsi gáz, teljesen felengeded és nagyobb gáz. Csak a váltás idejére szabad bármennyire is nyomva tartani a kuplungot(hiszen arra van), különben a lábtartón tartsad a lábad.
2020. dec. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Tehát egyesben is felengedhetem miután elindultam, és nem fogok lefulladni? Tök jó, hogy az oktatóm erről semmit sem mondott :)
2020. dec. 30. 15:31
 5/22 anonim ***** válasza:
63%

Valami nagy gáz lehet a pedálkezeléseddel!

"nagyon felcsúszik a lábamon"

Mi csúszik föl a lábadon?

"végül már a talpam alatt lesz"

Ennek csak örülni kellene, hiszen a pedálnak a talpad alatt van a helye.

"a sarkamat csúsztatom"

Ezt a gondolatot sem elképzelni, sem értelmezni nem lehet.

2020. dec. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Ugy ertem, olyan szinten felcsuszik a labam, hogy mar szinte a sarkammal kell nyomnom.
2020. dec. 30. 15:39
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Hh felcsuszik? nem ertem
2020. dec. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom h te lerakod a sarkad es ugy kuplungolsz? Jol ertem?
2020. dec. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Igen, le van rakva a sarkam. Ez igy helyes vagy nem? Segitsetek, barmit irjatok ami szerintetek is jo!
2020. dec. 30. 15:52
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Probald meg saroklerakas nelkul a kupungolast.. es csak akkor rakd a labad a kuolungra ha szukseges.
2020. dec. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!