Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezérműszíj szakadás. Emiatt...

Vezérműszíj szakadás. Emiatt történhetett?

Figyelt kérdés

Dieseles. Kb 60 ezerrel ezelőtt volt komplett vezérlés csere. A szakadás előtt 1 hete gázolajszűrő volt benne cserélve, de sajnos a gumigyűrű vagy rosszul lett visszahelyezve, vagy eleve nem volt jó, mert szivárgott belőle a diesel. A régi gumigyűrűvel megszűnt. Nem volt erős folyás, de sajnos mivel a vezérműszíj részén nincs burkolat, így jutott oda is belőle.

Ez kb egy hétig így ment mire észrevettem, és a probléma megszűntetése után, rá egy napra elszakadt a szíj. Ezért tartom furcsa egybeesésnek. Emiatt szakadhatott el?

A szakadás előtt épp, hogy elindultam.



2021. jan. 2. 09:38
1 2
 11/14 batragramzadarma ***** válasza:
63%

Valaki itt irt hosszbordás szijat is?

Ha vezérmű szij szakad el az gáz de ha csak a hosszbordás az nem vészes.

Hosszbordás szijjal nem hajtanak vezérlést generátort,vizpumpát,szervót stb.

Lehet hogy valamelyik ezek közül megállt vagy az olajtól csúszott és a szijat eldörzsölte.

Azért az olajfolyást szüntesd meg mert nem egészséges!

2021. jan. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 batragramzadarma ***** válasza:
100%

Rosszul irtam Sorry!

Szóval hosszbordás szijjal nem hajtanak vezérlést.

Hosszbordással csak generátor szervó vízpumpa klíma stb hajtanak ott ha elszakad a szij nem nagy gond

2021. jan. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Igen a hosszbordásszíj tuti elszakadt. Az igazság az, hogy kicsit szégyellem magam, mert mikor ez történt annyira ideges voltam, hogy belenézve csak azt láttam, hogy cafatokban van a szíj, de az bizony a hosszbordásszíj, és automatikusan arra gondoltam, hogy bedarált mindent. Felületesen konstatáltam a dolgot. A szerelő meg még nem állt neki. De ő is csak ránézve, utólag felhívott, és azt mondta, hogy ha mázlim van, akkor a vezérlés megúszta. Persze ez még csak remény részemről. De korrekt, hogy erről tájékoztatott, és nem sumákol, mert én eleve a vezérműszíj szakadással kerestem fel. Persze ettől még kiderülhet, hogy valójában annak is ugyanúgy kampec, de legalább most bizakodóbb vagyok...mert nagyon nem mindegy.
2021. jan. 6. 11:07
 14/14 batragramzadarma ***** válasza:
100%

Mázlid van a hosszordás szij szakadás nem nagy gáz.Nézd meg nem e szorul valami általa hajtott egység, mert akkor megint el fog szakadni.Ha valami szorul cseréld ki, tegyél rá új szijat és mehetsz.Azért egy új vezérmű szijat javasolnék, mert ha begyürt valami gumi darabot az később okozhat gondot!

Egy új szijat megér szerintem minthogy később rámenjen a motorod.

2021. jan. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!