Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi Q5 2009 évjáratú, 155ekm...

Audi Q5 2009 évjáratú, 155ekm futású gk vásároltam 3 hónapja Budapesten kereskedőnél. A hazafelé úton (140 km) kb 110 km megtétele után az olajszint pirosan villogott. Mitől lehet ilyen nagy olajfogyasztás?

Figyelt kérdés

Szerencsére az autópályán Pakson tudtam olajat önteni bele. Rögtön hívtam az eladót, persze nem tudott olyan problémáról, ami ezt indokolná. Ezt követően kb tíz napra kaptam időpontot átvizsgálásra és olaj+ szűrő cserére. Az átvizsgálás során különösebb problémát nem találtak, az olajfogyasztással kapcsolatban pedig azt tanácsolták, hogy használjam az autót és kiderül.

Az olajcsere után 295 km-el újra kigyulladt az olajszint. A szerelő megnézte normális nivópálcával és nem látszott a pálca hegyén olaj, tehát nulla volt a szint. Töltött bele fél litert azóta negyeden áll a digitális olajszint jelző.

Kérdésem: mitől lehet ilyen hatalmas olajfogyasztás? Jelezzem az eladónak, hogy mi a helyzet és érvényesítsem a szavatossági igényem, vagy mit tanácsolnak? Köszönöm



#motorhiba #olajfogyasztás #Audi Q5 #elektromos olajszint
2021. jan. 2. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Tipikus rejtett hiba, ügyvéddel fenyegető levél a kereskedőnek és vissza az egész. Egy ilyen hiba javítása több lehet mint az autó értéke, teljes motorgenerál. Kemény legyél, mert elhajtanak.
2021. jan. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jezusom... A szerelod is megeri a penzet, de a fo-hunyo a kereskedo. Azonnal vidd vissza rejtett hibara hivatkozva. Azt mondjuk total nem ertem miert vartal 3 honapot, azt gondoltad elmulik magatol a hiba?
2021. jan. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, értesítsed a kereskedőt a helyzetről és kérdezd ki a véleményét. Ne támad le egyből perrel, az ráér majd, ha nem kooperatív.

Fél évig kell neki bizonyítani, hogy a hiba fennállt-e vásárláskor, utána már neked kell.

2021. jan. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Na abba se annyi a km, lehet 2 vagy 3* annyi is.

Én már írtam itt is hogy ha annyira jók lennének ezek a német autók mint ahogy azt egyesek szeretnék , akkor nem adnák el őket.

De szinte mind egy leharcolt autó már és megszabadulnak tőle valahogy.

Eszméletlen sokba fog az kerülni neked ha meg akarod csináltatni.

Mint írják több lesz mint amit érne az autó.

2021. jan. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A"szerencséd" talán annyi,h kereskedésbe vásároltad a kocsit és peren kívül visszaveszik.Én magánszemélytöl vásároltam egy Toyotát ami hengerfejes és a kiegyenlítő tartály sapkájárol levették a gumigyürüt, h ne legyen nyomás a hütörendszerbe.A kocsi gazdasági totálkáros.Természetesen az eladó tagad mindent, nekem kéne bizonyitanom,h ilyen volt a kocsi mikor megvettem.Na most igazságügyi szakértő,perköltség javitás stb ...

Nem tudom mit csináljak,de ügyfélkapun tettem feljelentést a rendőrségen csalás miatt.Nem tudom,h mi lesz...

2021. jan. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok tanácsot és javaslatot, amelyek szerint beszéltem az eladóval. Azt mondta, hogy beszél szerelővel Pesten és végül tegnap (01.10.) elvittem neki a kocsit. Írtam átvételi jegyzőkönyvet, amelyben az adatokon kívül leírtam, hogy szavatossági igény miatt adom át szerelésre a kocsit, ami motorhiba miatt szükséges, továbbá, hogy a szervizt az eladó javasolta és vállalta magára. Ezt a papírt aláírta és otthagytam a kocsit. Nagyon remélem , hogy sikerül valahogy bíróság meg cirkusz nélkül megoldani ezt az ügyet. Sajnos az ilyen mértékű olajfogyasztás a vevő által a vásárláskor nem látható hiba, nem tudom hogyan vehettem volna észre. Mindenképpen jelentkezem itt az oldalon, hogy mi lett az ügy vége. Köszönöm mindenkinek a segítséget. :)
2021. jan. 11. 09:14
 7/8 anonim válasza:
mi lett a vége?
2021. júl. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Km kicsit gyanúsan vissza tekert . 2016-os 2.0tfsi q5 s-line omban 260 ezer van egy tulajos autó és valós. Az a 155 ezer egy 11 éves autóban főleg ebben a kategóriában vicc . Nem km-t hanem állapotot veszünk csak mivel itthon a km kell mindenkinek így persze hogy úgy pörgetik az órát mint , ha muszáj volna...
2021. aug. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!