Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51 csapágy, főtengelyc...

Simson s51 csapágy, főtengelycsere után mi a teendő?

Figyelt kérdés

Szemmel láthatóan habár nagyon keveset, de üt a főtengely, éppen, hogy csak észre lehet venni.

Beszerelés előtti állapotban gyárilag elvileg 0,02 mm a megengedett ütése a főtengelynek.

Beszerelés utáni állapotban mennyi ez az érték, illetve ezt hogyan lehet kinullázni?


2021. jan. 3. 12:28
 1/4 Vortrex ***** válasza:

Igazából, ha könnyen forog nincs nagy jelentősége. Mint érdekesség a főtengelyeknek elég nagy a megengedett kiegyensúlyozatlanságuk, pláne az egyhengereseknek, mivel a robbanómotor egy önmagában is rázkódó szerkezet.


[link] "Statikus kiegyensúlyozatlanság megengedett értékei az ISO 1940 szerint"


Szerintem elsőkörben nem érdemes vele foglalkozni.

2021. jan. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vortrex ***** válasza:
Viszonyítás képpen egy egyhengeres motornak G4000, még egy centírozott kocsikeréknek G40 a minőségifokozata.
2021. jan. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Érdekesség, hogy ha a lendítőkereket rárakom, akkor gyakorlatilag nincs, nem látható ez az ütés.

Azért lett felujítva mert eléggé csörgött a blokk, a gyújtás felöli csapágy lógott, lehet hogy pont ezért.

Kézzel mozgatva a lendítőkereket nagy volt a játéka a csapágynak.


Csapágyakat felmelegített blokkfélbe raktam bele, a bal oldali blokkfélbe beleépítettem mindent. Tehát először csapágyak majd tengelyek (amik először egy napig fagyasztóban pihentek)

Majd a tengelyekre ráhelyeztem a felmelegített csapágyakat. Nem is volt gond probléma nélkül felmentek a helyükre. Majd szorosan illeszkedtek. A jobb oldali blokkfelet betettem sütőbe. Nem tudom már hány fokra, kb 10 percet ha volt bent. Óvatosan gumikalapáccsal a helyére kocogtattam. Összeilleszkedett minden. Amikor meghúztam a blokk csavarokat a tengelyek forogtak. Na nem teljes "szabadsággal" hanem volt némi egy minimális ellenállása (ugyanezzel az eljárással csináltam a saját motoron blokkját, azóta is jó).


Akkor nem érdemes ezzel az ütéssel foglalkozni?

2021. jan. 3. 13:41
 4/4 Vortrex ***** válasza:
Mondjuk én azt hittem, hogy a középső nagy átmérők ütnek a két csapágy által meghatározott tengelyen, mert azzal biztos nem foglalkoznék az elmondottak alapján. De ahogy leírtad, nagyon korrektnek hangzik az összeszerelés is, ha új csapágyakat kapott, már pedig biztos vagyok benne, akkor annak jónak kell lennie.
2021. jan. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!