Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szélvédő vízlepergető fénylik,...

Szélvédő vízlepergető fénylik, mit csinálhattam rosszul?

Figyelt kérdés

Előtte a szélvédőt és az ablakokat ablaktisztítóval lemtisztítottam, vártam kb fél órát amíg megszáradnak az ablakok. Ahogy a flakonra volt írva ráfújtam az üvegre majd egy ronggyal száradásig políroztam, ezt kétszer csináltam meg mindenhol.

Kívülről egész szép, csillog-villog és szépen taszítja a vizet, viszont belülről kissé fehéres az üveg mintha koszos lenne, és ha rásüt a nap vagy sötétben a szembejövő fénye, akkor selyemszerűen fényleni kezd.

Én csináltam valamit rosszul vagy ez ilyen?



2021. jan. 3. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:

A flakonra az volt írva, hogy 2 rétegben vigyed fel?

Mindenesetre, tisztítsd le, mert így este balesetveszélyes. Próbálkozzál másik márkával.

2021. jan. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 Nem volt írva hogy kétszer, igaz az sem hogy egy elég. Annyira nem gáz a helyzet szóval látok rendesen, inkább csak a zavaró kategória.
2021. jan. 3. 20:49
 3/8 anonim ***** válasza:

Melegvízzel mosd le az üveget, konyhai törlőpapírral töröld át, és akkor egyszer fújd rá a vízlepergetőt. Akár azonnal törölheted is, de tiszta, puha ronggyal.

Én tizenöt éve használok ilyent, most lengyel gyártmányút, de előtte amerikai volt. Soha nem fordult elő ilyen jelenség. Még annyit, ha tehetem akkor esővízzel mosom a kocsit, és az ablakokat is.

2021. jan. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Töröld át papírtörlőverl. amúgy belül nem lehet dzsuvás az üveged? beleheli az ember hónapok alatt ilyen szürke fátyollal.
2021. jan. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Belülre is szereztem ilyen direkt szélvédőre szánt tisztítót, nemhiszem hogy belülről lenne, de holnap megnézem.

De lehet azzal volt a baj hogy két rétegben tettem rá.

2021. jan. 3. 21:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Frissen felkenve nekem is van egy látható olajos szerű réteg.. aztán elmúlik.. Lehet sokat tolok rá én is.
2021. jan. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én addig töröltem száraz papírtörlővel ameddig az a vékony fátyolos réteg el nem tűnt róla. Ezt úgy lehet látni ha megfelelő szögből nézel az üvegre, nálam így jött ki hogy belülről nézve láttam hogy fátyolos, kegyetlen rossz volt kívülről nézve ha picit oldalról néztem az üveg felületét akkor láttam a fátyol réteget úgy hogy a szélvédő felett volt a neon garázs világítás így láttam a réteget. Egy ismerősöm mondta hogy pucoljam le teljesen meleg mosószeres vízzel, aztán ha megszáradt az üveg, akkor megfelelő tisztítóval fújjam le majd töröljem szárazra, és utána mehet a lepergető amit befújtam fél percet vártam és addig töröltem szárazra ameddig ez a fátyol réteg egyáltalán nem volt látható semennyire.

Plusz az üveg belső részét soha nem fújom be ilyennel mert felesleges. Egyébként belül sem ártana tisztítani a szélvédőt, én azt úgy szoktam hogy mosogatószeres vízzel áttörölgetem így a dzsuva nagy része fellazul, és lejön. Aztán alkoholos ablaktisztítóval (Clin) befújom jó alaposan és áttörölgetem szárazra, aztán még egyszer de akkor csak kis mennyiségbe éppen csak megijesztem az üveget és puha száraz ronggyal szoktam végig polírozni. Meg vettem ilyen kimondott autó üvegtisztítót ami kívülre és belülre is jó (nem tudom mi a márkája) azzal szintén befújom és áttörölgetem. Kb 3 havonta szoktam ezt megtenni kevésbé is párásodik az üveg mert nincs min megtapadnia leginkább ezért.

2021. jan. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mégis mi a szarnak ilyet rákenni?

Mosószerrel lemosod hogy tiszta legyen és az úgy jó.

2021. jan. 4. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!