Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kaptam egy csekket gyorshajtás...

Kaptam egy csekket gyorshajtásról, viszont a weboldalon hivatkozott 30 km zóna tábla nem is esik arra az útvonalra, amerre jártam, van értelme fellebbezni?

Figyelt kérdés

Nem emlékszem, hogy láttam volna az útvonalon 30 km-es zóna táblát, ettől persze lehet, hogy mostanában rakták ki, nem emlékszem (mert akkor tuti 30-al mentem volna, be szoktam tartani a szabályokat, mert tudom, hogy drága, ha nem), viszont ami érdekes, hogy a weboldalon, ahol a gyorshajtásom ténye és a fényképek vannak, egy olyan 30 km-es zóna tábláról van fotó mintegy hivatkozásképpen, ahol még csak nem is jártam, kb. 800 méterre a mérés helyétől, egy mellékutcában.


A dilemmám az, hogy van-e értelme ezen tények ismeretében fellebbeznem, vagy felesleges, mert a rendőrség pontosan tudja, hogy azon a helyen, ahol voltam, tényleg 30-as zóna van és csak még többet fizetek majd? Ez is okés, elfogadom, csak azt nem értem, hogy miért egy 800 méterrel odébb, egy mellékutcában lévő 30 km-es zóna tábla képét mellékelték a gyorshajtásomhoz referenciaképpen? Vagy netán már olyan fejlett rendszerrel rendelkezik a rendőrség, hogy az én koordinátám és a hivatkozott fotón lévő 30-as zónatábla koordinátája alapján tudják, hogy én tutira a zónán belül voltam?


Természetesen nem elkerülni akarom a jogos büntetést, csak nem tudom, hogy tényleg jogos-e. Megnézni már nem tudom, mert nem járok arra, bár gyanús, hogy hibáztam, hiszen a rendőrség sem buta, hogy olyan helyen mérjen, ahol mindenki tudja a szabályokat, hanem inkább ott, ahol még új a forgalmi helyzet... nem bántom őket, nekik is hozni kell a kvótát... és az autósok ugye sokszor rutinból vezetnek - tisztelet a kivételnek, aki nem, bár az vesse rám az első követ, aki mindig minden jelzést figyel, még akkor is, ha már századszor jár arra, nem beszél mellette a felesége, nem sír a gyereke. Ezeket nem mentegetőzésként írtam, mert így nem szabadna közlekedni, de sajnos ez az életszerű.


Várom szíves válaszaitokat, a kioktatásnak/lecseszésnek sem vagyok ellenére, mert abból is lehet tanulni. És ha az okos a más kárán tanul, én legalább hadd tanuljak a sajátomon... :)



2021. jan. 5. 00:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%
Próbáld meg.
2021. jan. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
24%
Nincs. Gyorshajtási bírság esetén dokumentálják, hogy hol követted ezt el és azokról az útszakaszokról pontosan tudják az akkor érvényben lévő korlátozásokat. Ebben nem hibáznak.
2021. jan. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

(2)-es, köszi, ettől tartok én is, hisz ez zsebre megy, ha nem is pont a Rendőrségnek, akkor az őket irányító nagy zsebeknek.


Mondom, lehet, hogy igazuk van, de bár csak mindig ilyen precízek, pontosak lennének... amikor ellopták a gyerekeim 2 biciklijét, füle botjukat sem mozdították, amikor a házunk előtt leütöttek, inkább rábeszéltek, hogy mondjam azt, hogy elestem, hogy ne kelljen dolgozniuk, mert úgysem találnák meg a tettest...


Szóval persze, betartom, követem a jogszabályokat, csak így ez eléggé egyoldalú kapcsolat... :) :) :)

2021. jan. 5. 01:09
 4/20 anonim ***** válasza:
61%
Ha a mérés helyétől x száz méterre egy mellékutcában van 30 as tábla, az szerintem már nem érvényes oda, ahol te jártál. De lehet hogy az általad járt utcán is volt 30 as tábla, csak nem annak a képét csatolták neked? Fura. Egy próbát megér utánajárni.
2021. jan. 5. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%

Ha tényeg nincs a zónában és ez bizonyítható, lehet fellebbezni.

De! A csekket időben be kell fizetni. Különben a késedelmi díjat már nem tudod fellebbezni és az sok lesz.

2021. jan. 5. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
70%

Lehet kamu csekk is? És csalás?


Hmm ki tudja?

2021. jan. 5. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
22%
Zóna táblánál nem drágább a fotó? Csak kérdem.
2021. jan. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem tudod mi a különbség a zóna tábla és a sima sebességkorlátozó tábla között?


A zóna addig érvényes, amíg nincs feloldó tábla. Ha te 800 m-rel korábban elhaladtál mellette, majd a második kereszteződés után megfeledkeztél róla, akkor jogos a bünti.


De miért nem mész el arra még egyszer és nézed meg milyen táblák vannak kint?

2021. jan. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
69%

Hol fotóztak le és hol volt a zóna tábla?


300m-re a táblától még simán lehet, hogy zónán belül voltál.

2021. jan. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
69%

Google streetview-n megnézed, hogy ahol lekaptak, az a tábla hatálya alá esik-e.

Van jogsid, ismered a kreszt, meg tudod állapítani.

Ennek fényében pedig eldöntöd, jogos volt-e a bünti.

2021. jan. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!