Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kaptam egy csekket gyorshajtás...

Kaptam egy csekket gyorshajtásról, viszont a weboldalon hivatkozott 30 km zóna tábla nem is esik arra az útvonalra, amerre jártam, van értelme fellebbezni?

Figyelt kérdés

Nem emlékszem, hogy láttam volna az útvonalon 30 km-es zóna táblát, ettől persze lehet, hogy mostanában rakták ki, nem emlékszem (mert akkor tuti 30-al mentem volna, be szoktam tartani a szabályokat, mert tudom, hogy drága, ha nem), viszont ami érdekes, hogy a weboldalon, ahol a gyorshajtásom ténye és a fényképek vannak, egy olyan 30 km-es zóna tábláról van fotó mintegy hivatkozásképpen, ahol még csak nem is jártam, kb. 800 méterre a mérés helyétől, egy mellékutcában.


A dilemmám az, hogy van-e értelme ezen tények ismeretében fellebbeznem, vagy felesleges, mert a rendőrség pontosan tudja, hogy azon a helyen, ahol voltam, tényleg 30-as zóna van és csak még többet fizetek majd? Ez is okés, elfogadom, csak azt nem értem, hogy miért egy 800 méterrel odébb, egy mellékutcában lévő 30 km-es zóna tábla képét mellékelték a gyorshajtásomhoz referenciaképpen? Vagy netán már olyan fejlett rendszerrel rendelkezik a rendőrség, hogy az én koordinátám és a hivatkozott fotón lévő 30-as zónatábla koordinátája alapján tudják, hogy én tutira a zónán belül voltam?


Természetesen nem elkerülni akarom a jogos büntetést, csak nem tudom, hogy tényleg jogos-e. Megnézni már nem tudom, mert nem járok arra, bár gyanús, hogy hibáztam, hiszen a rendőrség sem buta, hogy olyan helyen mérjen, ahol mindenki tudja a szabályokat, hanem inkább ott, ahol még új a forgalmi helyzet... nem bántom őket, nekik is hozni kell a kvótát... és az autósok ugye sokszor rutinból vezetnek - tisztelet a kivételnek, aki nem, bár az vesse rám az első követ, aki mindig minden jelzést figyel, még akkor is, ha már századszor jár arra, nem beszél mellette a felesége, nem sír a gyereke. Ezeket nem mentegetőzésként írtam, mert így nem szabadna közlekedni, de sajnos ez az életszerű.


Várom szíves válaszaitokat, a kioktatásnak/lecseszésnek sem vagyok ellenére, mert abból is lehet tanulni. És ha az okos a más kárán tanul, én legalább hadd tanuljak a sajátomon... :)



2021. jan. 5. 00:51
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a segítő szándékú válaszokat, nagyon rendesek vagytok, megpróbálok tételesen válaszolni:


(1) Maga a megpróbálás is 5.000 Ft és magában hordozza, hogy ha nincs igazam még a mostaninál is jobban megmázsálhatnak (most 30.000 Ft a bünti). Szóval inkább csak a tutira mennék...

(2) erre megírtam a választ

(4) Nem sima 30-as táblát fotózott a rendőrség, hanem 30-as zóna táblát, ami akár jelentheti azt is, hogy valahol zónában voltam, de tuti nem abban az utcában, ahol a tábla volt...

(5) Igen, a csekkbefizetés az jogos, azt be fogom fizetni. Azt meg, hogy bebizonyítsam, hogy ott nincs zóna, csak úgy tudnám, hogy ha kimennék a helyszínre - nem tudom, a rendőrség is így tenne?

(6) Nem kamu, a rendőrség hivatalos honlapján vannak a fotók... :(

(7) Ezt nem értem pontosan, mitől drágább? Úgy érted, hogy a zónatáblánál fotózva drágább, mint így, valahol a zónában, de nem a táblánál fotóztak le? Nem tudom... Amúgy nekem így most 30k huf.

(8) De, tudom, mi a különbség, úgy van, ahogy leírtad, csak szerintem kellene lennie valahol közelebbi zóna táblának is. Amit tényleg furcsállok, hogy elég valahol egy zónatáblát lefotóznia a rendőrségnek, ami által én már büntethető is vagyok vagy az van, amit (2) írt, hogy a rendőrség pontosan tudja a zóna-határokat és elég neki a koordinátám is...? (Akkor viszont minek a fotó egy zóna tábláról...? Talán csak nekem infó, hogy ja amúgy ott zóna van és ez a büntetés alapja...? Lehet...)

Azért nem tudok elmenni, mert másik városban van.

(9) Igen, lehet, hogy zónán belül voltam.

(10) Néztem a streetwiev-t, sajnos régiek a fotók, még az a zóna tábla sincs rajta, amit a rendőrség lefotózott. :(

2021. jan. 5. 11:48
 12/20 anonim ***** válasza:

#11: Ezek szerint mégsem tudod. Nem kell közelebb kirakni meg ilyesmi. Nagyon egyértelmű, a Zóna tábla hatálya a zóna vége tábláig tart. Tök mindegy, hogy az 1 vagy 10 kereszteződésre van egymástól a kettő. A rendőrség nyilván az adott zóna egyik tábláját fotózta le és küldte el neked. Pont azért, hogy ne legyen ez az értetlenkedés. Annyira azért nem sötétek a rendőrök, hogy ne tudják, hogy ők maguk zónán belül, vagy kívül mérnek-e és nem azért büntettek meg, mert valahol lefotóztak egy táblát, hanem mert az adott útszakaszra megengedettnél gyorsabban mentél. Az már csak fingreszelés, hogy vajon honnan is tudják, GPS koordinátából, vagy mint bármelyik a szabályokat betartó autós, a kirakott táblából, vagy éppen bármi másból, hogy ott mennyi is a megengedett sebesség.


#8

2021. jan. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 10 deka farhát ***** válasza:
100%
A zóna tábla nem csak arra az utcára vonatkozik, amelyiken kirakják, hanem a táblán belül az összesre, a keresztező utcákra is. A zónának az összes bejáratához kirakják a táblát.
2021. jan. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
(13) Igen, így van, csak én nem tudom, benne voltam-e, mert nem látok róla a rendőrségi fotókon bizonyítékot. Tehát csak valószínűsíteni lehet, hogy a rendőrség valahonnan tudja, hogy én 30-as zónában mentem. De lehet, hogy ezt nem is kell nekik bizonyítani, nem tudom... :)
2021. jan. 5. 13:30
 15/20 anonim ***** válasza:

14 A kérdező kommentje:


"csak én nem tudom, benne voltam-e"

Elsősorban neked kell tudnod, és nem utólag a fotókat nézegetve, hanem akkor, amikor közlekedsz.


"Tehát csak valószínűsíteni lehet, hogy a rendőrség valahonnan tudja, hogy én 30-as zónában mentem."

Nem valahonnan. A rendőrség tudja, hogy mettől meddig tart a zóna, és azt is tudják, hogy épp hol mérnek, a zónán belül-e. Azért ennyire nem hülyék.

2021. jan. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Csak nem akarod megérteni igaz?

A rendőr tudja és pont. Ő nem találomra nézi a táblákat út közben.

Ennyi erővel, ha nem egy sima tábla alatt fényképeznek le hátulról, hogy egyszerre legyél te és a tábla is a képen, akkor megkérdőjelezed?

A képen rajta van hajszál pontosan hol mértek be. Ha még mindig nem hiszed el, akkor ülj be az autóba és menj el megnézni. Tudom messze van a szomszéd falu, de kevesebb benzin, mint a bünti, ha tényleg jogtalan (de jogos lesz)

2021. jan. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 10 deka farhát ***** válasza:
Dobj már egy google maps linket légyszi, hogy hol fotóztak le, seperc alatt megmondjuk neked :)
2021. jan. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
#17, már javasoltam neki, de azt mondta, túl régi a térkép, nincs még kitáblázva.
2021. jan. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ha van a bemérés helyéről fotó, (nyilván van) akkor a rendőrség pontosan tudja hogy az a hely a zónán belül van.

Lehet hogy naív vagyok, de én hinnék a rendőrségnek.

2021. jan. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 10 deka farhát ***** válasza:
17: az lehet, hogy régi, de talán van itt olyan, aki rendelkezik helyismerettel.
2021. jan. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!