Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minimum mennyibe kerül fenntar...

Minimum mennyibe kerül fenntartani kisebb fogyasztású autót havonta amivel heti 200 kmt megy az ember?

Figyelt kérdés
Szumma? Tegyük fel hogy nem nagyon megy tönkre benne semmi mondjuk a következő 2-3 évben.
2021. jan. 5. 09:13
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

"nem nagyon megy tönkre benne semmi mondjuk a következő 2-3 évben"


Na ilyen nem lesz, de tankolás havi legalább húszezer, biztosítás - sok mindentől függ - de legalább 15-20 ezer évente, teljesítményadót meg ki tudod számolni.


Havi 25 ezer körüli összeg.

2021. jan. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindent ki tudsz számolni, ha nem romlik el semmi.

Hiába irom ide neked hogy az én biztositásom 21000 ft, lehet a tied 80000 ft lesz.

Üzemanyag árakat is tudod, szóval szaladj neki és meg lesz az.

2021. jan. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hanem romlik el semmi, akkor pontosan meg tudod nézni mennyi a KGFB, mennyi a teljesítményadó, mennyi a fogyasztás. Rászámolsz egy műszakit, mert 2-3 év alatt egyszer biztos kell, meg évente egy olajcserét és megvagy.

Aztán a valóság meg dob valami mást (átíratás költségei, első szervíz stb stb)

2021. jan. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én havonta kb. 500km-t megyek, ez kevesebb, mint 1 tank benzin, 35 litert szoktam tankolni. kb. 10-12ezret fizetek.


A kötelező biztosításom évi 50ezer, 10 éve van jogsim, de csak 2 éve kocsim.


Teljesítményadó az kevesebb, mint 10ezer/év



Gumicsere évente 2x 6000 forint.


Olajat évente 1x minimum ki szoktam cserélni, 20ezer.


Autómosás havonta 1x, 200ft-ért.


Műszaki 2 évente kb. 30ezer

2021. jan. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy nem romlik el semmi, de az új vagy közel új, ergo az értékvesztése nagy.

Na meg olajcsere, ez-az mindenhol befigyel.

Szerintem ha az értékvesztéat is figyelembe veszed, minimum havi 30-al számolj, de ahhoz a bolygók szerencsés együttállása kell.

2021. jan. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4-es, végre valaki részletes választ adott a kérdezőnek.

De sajnos még ebből sem fogja tudni, mert ő "havonta" szeretné tudni a költség-vonzatot. (irónia)

2021. jan. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok: hát vmikor havonta 10ezer, van hogy semmi (1 hónapig home office van), aztán a sok állástól mindig elromlik, utána többet köldöt rá :D Nincs meg, hogy havonta mennyi a fix költsége. De az enyém 2 éve van meg, kb. 200ezret ráköltöttem már a szerelőnél, vezérlés csere, kupofogódob el volt rohadva, most a hónapokban úgy gumi garniturát veszek, mert az előzőt kidobtam olyan rossz volt már. A fékkel is van vmi, jövőhéten viszem a szerelőhöz. Pedig ez egy kis nissan micra, nem egy nagy teljesítményű autó. Szóval ezek meg a plusz költségek, de az első kommentemben azok ugye adottak mindig. Jah meg én éves autópályamatricát szoktam még venni 2 megyére. Akötelező biztosítás a legtöbb sajnos
2021. jan. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!