Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kisebb lakást könnyebb fenntar...

Kisebb lakást könnyebb fenntartani, mint a nagyobbat, ha egyedül lakom, vagy ez nem törvényszerű?

Figyelt kérdés
2013. aug. 8. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Nem csak a méret számít, hacsak nem jelentős a különbség. Nyilván mindenképp olcsóbb egy 30m2-es lakás, mint egy 120m2-es. Ugyanakkor simán lehet kisebb a rezsije egy kétszobásnak, mint egy egyszobásnak, ha például jobb a szigetelése vagy egyéni fűtésű távfűtés helyett. A belmagasság is sokat számít. Belvárosi 4-5 m magas garzonokat sokszor több energia kifűteni, mint egy háromszobás panelt. Szóval ez többtényezős, nem csak a lakás alapterületétől függ.
2013. aug. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2013. aug. 8. 18:48
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Meg attól is függ, mennyire lakod be a nagyobb lakást.


Én két szobásba élek, egyedül, úgyhogy télen nem is szoktam csak az egyik szobát fűteni, még a konyhát se, így nem több a számla, mintha kisebb lakásom lenne. Igazából nem is vagyok, többnyire csak az egyik szobában. Villanyt meg úgyis ott kapcsolok, ahol éppen vagyok. Vízfogyasztás adott.

2013. aug. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor tulajdonképpen csak akkor lehet gond a nagyobb lakással, ha központi fűtés van, így ha kell, ha nem, fűt? Illetve, ha lényegesen nagyobb teret akarok befűteni télen?
2013. aug. 9. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!