Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Toyotások: gázolaj és gázolaj...

Toyotások: gázolaj és gázolaj közötti tapasztalatok?

Figyelt kérdés

A napokban vettem egy 2005-ös, 116 lovas, 2.0 D-4D Corollát, és érdekelnének tapasztalatok az egyes kúthálózatok gázolajai között fogyasztás szempontjából, elsősorban a hagyomános (tehát nem Super) gázolajak vonatkozásában. Melyiktől volt kevesebb a fogyasztásotok, melyiktől több?


Egy Isuzu Astrából ültem át, annak a tapasztalatok szerint a shelles gázolajtól kiugróan kevesebb volt a fogyasztása, mint a többitől. Hondás ismerős javaslata alapján kipróbáltam a Lukoil termékét, de eddig nem igazán vált be, a fogyasztásom jelentősen a katalógusban megadott átlagérték fölött van.



2021. jan. 6. 22:34
A kérdező szavazást indított:
MOL
OMV
Shell
Lukoil
OIL!
M. Petrol
Auchan
más
13 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha az a legfontosabb miből fogyaszt a legkevesebbet, akkor 100-as dízel, de csak decikkel. Egyébként nézd meg a kézikönyvben mit ajánl(valszeg 95-öset), azt tegyél bele, mert pénzkidobás a drágább.
2021. jan. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet, kevesebbet fogyaszt, de nem biztos, hogy röhögőbajt kap a szivattyú, meg a porlasztók a sok benzintől..
2021. jan. 7. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi az a 100-as dízel, meg 95-ös dízel?! :D

Azt ne várd, hogy literekkel fog kevesebbet fogyasztani ettől! Azt meg pláne ne, hogy a tényleges fogyasztás, nem amit kiír a kijelzőn, az odahazudott katalógusszámok alatt lesz!

2021. jan. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
#1-es válaszoló szerintem azt sem tudja melyik bolygón van. :D
2021. jan. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbbször sima OMV-t tankolok. Nagy átlagban úgy veszem észre, hogy kicsit kevesebbet fogyaszt belőle az autó, mint a MOL-osból. A MOL-ossal van egy kis alapjárati bizonytalanságom félig meleg állapotban, ami OMV-vel nincs.

Más kútnál nagyon ritkán tankolok, mert nem esnek útba. Amúgy nem vagyok benne biztos, hogy minden sima OMV osztrák üzemanyag. Nem tartom kizártnak, hogy van, ahová a MOL szállít, mert olcsóbban jön ki a szállítási költség miatt.

2021. jan. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!