Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóval rövid távra ilyen...

Autóval rövid távra ilyen körülmények között ?

Figyelt kérdés

Adott egy Opel crossland 1.2 benzines turbos autó.

Úgy alakult hogy egy ideig (1 évig biztos) nálam lesz egy ilyen autó, én nagyon ritkán megyek autóval hosszú távra, hetente 1-2 alkalom akkor is oda vissza 40 kilóméter, messzebbre pedig még ritkábban.


Mennyire árt neki ha 3-4 kilómétert teszek meg vele ?


Annyi hogy kinyitom a garázs ajtót, beindítom, kicsit jár (2-3 perc) és indulok.


Melyik jobb ?


-Ha hetente 1-2x elmegyek vele 40kmert

-Vagy majdnem minden nap megyek vele mini távokat


Azt nem szeretném hogy hetekig álljon használatlanul.


Eddig 1000 kilómétert tettem bele vegyes használatban.


Korábban egy diesel mazdát kínoztam így, annak semmi baja nem lett :D


2021. jan. 7. 11:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A két lehetőség közül a heti 1-2x 40 km jobb, mint akár minden nap csak pár km.
2021. jan. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Hogy érted, hogy melyik jobb? Annyit megyek vele, amennyit kell. Most ha azt írják, hogy csak heti egyszer menjél 40 km-t, akkor nem fogod használni az autódat, csak hetente egyszer elmész autókázni a semmibe?
2021. jan. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Minek pöfögteted 2-3 percig? 20mp bőven elég.

Nem szabad az autókat babusgatni. Használd úgy, ahogy szükséged van rá, erre tervezték.

2021. jan. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
Nem kell várni beindítás után 2-3 percet, indulhatsz rögtön.
2021. jan. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

2


Hogy érted, hogy melyik jobb?


-Egy turbós autónak elvileg nem tesz jót az ilyen kis km (de igazából egyiknek se)


Annyit megyek vele, amennyit kell.


-Igen, annyit megyek amennyit kell, és mindkét úton el tudom intézni a dolgomat, de a kisebb távon nem szívesen gyilkolom ezt az új autót.


Most ha azt írják, hogy csak heti egyszer menjél 40 km-t, akkor nem fogod használni az autódat, csak hetente egyszer elmész autókázni a semmibe?


-Nem a semmibe "autókázok" vannak dolgaim, ha a kb 40km-es táv kevésbé gyilkolja az autót akkor azt az útvonalat választom, nyilván ezen kívül is használom majd az autót, de az nagyon ritka, ezért próbáltam ezzel a két lehetősséggel belőni az átlag megtett kilométereimet.


Remélem kimerítő választ adtam, máskor olvasd el többször a kérdést és akkor talán sikerül értelmezni!

2021. jan. 7. 11:56
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

5: Te nem érted, amit írtam.

Szó szerint, annyit megyek, amennyit kell, ahova kell. Nem keresek hosszabb útvonalat.

Az autó tényleg egy használati tárgy. És nem ennyire kényes, hogy ennyire ki kéne számolni, hogy hogyan használd.

2021. jan. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

3


Garázs ajtó, matatás, stb simán elmegy vele 2-3 perc, nem direkt "pöfögtetem".


Azért ütni vágni se akarom hidegen, elvégre egy új autó.

2021. jan. 7. 11:59
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

A rövid távokkal az a baj, hogy az aksit rángatod.

Ha van töltő nem árt néha rádobni. Ezen kívül mást nem nagyon károsít.

Maximum a katalizátor nem éget rendesen után még ezért néha nem árt hosszabb úton kicsit magasabb fordulatszámon pörgetni.

2021. jan. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

9


Köszönöm!

2021. jan. 7. 12:13
 10/11 anonim ***** válasza:
66%
Igazán nincs mit.
2021. jan. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!