Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mik a nagyobb alufelni jelen...

Mik a nagyobb alufelni jelen esetben (gyári)16 helyett 18 , hátrányai?

Figyelt kérdés

adott egy vw passat gyári 205/55/r16 os gumival ez ami az alap az autón,

én viszont szeretnék egy 17, inkább 18 as alufelnit az autóra rakni, de nem tudom hogy ennek mi lehet 18 nál a váltómérete és hogy ezek mennyire és miben befolyásolják a menetteljesítményt fogyasztást stb, leginkább az érdekelne mennyivel menne " rosszabbul" az auto sokkal lassabb lenne ?

érezhetően? tényleg csalna a kilóméteróra meg ilyenek?



#Volkswagen #alufelni #Passat #18 alufelni #16 alufelni
2021. jan. 8. 18:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
82%
Ööö, eddig nem is volt soha tél, csak most lesz először, és emiatt nem ment szét még az alufelnim akkor 10es? (a kisauton az acélfelni full rozsdás nekem, pedig 10 éves felnik).
2021. jan. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
48%
Lehet, hogy a tiéden van védő lakk réteg. Az acélfelni lehet, hogy rozsdásodik, de azt fel lehet újítani könnyedén és olyan lesz, mint az új. Alufelninél a bemaródás még polírozással sem lesz szép.
2021. jan. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
86%
Hagyjuk már ezt. Normalis alufelninek semmi baja nem lesz télen. Minden gyári felni festett és/vagy lakkozott. A felújítás pedig egy szemcseszórás és szinterezés, és hosszú évekre levan a gond. Az acélnál viszont sosem szeded ki a rozsdát a középrész és a perem közül.
2021. jan. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

#10 Nálunk tegnap nem havazott, eső volt végig. Ennek ellenére még csütörtökön pont egy sószóró haladt előttem. Nem esett semmi, csak nedves volt az út. És már ezért is tonnaszám szórta a sót. Szóval a lényeg, nem kizárólag fél méter hóban sóznak.

Amúgy nekem is alufelnim van télre. Nem ilyet akartam venni, hanem lemezt dísztárcsával. Az előző autómon is ilyen volt. De ez bemutató autóról származó makulátlan, gyakorlatilag új, karcmentes szett volt. Gyári alufelni, középkupakkal, gyári nyomásszenzorokkal. Olyan áron adták, mint a 4 db csupasz lemezfelnit minden nélkül. Így nem tudtam otthagyni. Nem idén vettem az autót. Látott már havat, sót is. És semmi baja.

2021. jan. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
85%

14: így van, az ég világon semmi baja nem lesz. Az előző autóm 24 éves, még családban van. A gyári alufelnin semmiféle sómarás nincs. A felni az autóval egy idős, és 2011 óta biztosan téli felniké t van használva.

A mostani autóm 2008-as, a téli felnije acél. Már okádék rozsda az egész, és tudom, hogy hiába újítom fel, pár szezon után megint ez lesz.

A kérdéshez: a hátrány a rosszabb komfort. Nagyobb menetzaj, több vibráció, nagyobb ütések az úthibákon. A nagyobb felni sérülékenyebb. Könnyebb megütni, lepadkázni. A nagyobb súly és általában szélesebb gumi miatt kicsit lehet lomhább az autó. Én észrevettem az előző autómnál, ahol 15 és 18 volt a két garnitúra. Emellett drágább rá a gumi. Az előnye, hogy szép és direktebb a kormányzás, feszesebben mozog az autó.

Én amúgy a hazai útviszonyok közt 17-esnél nagyobbat nem szívesen rakok fel átlag személyautó méretben (225/45 R17).

2021. jan. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
86%
Igen, nekem is 225/45R17 volt gyárilag a mostani és az előző autómon is. Teljesen jó kompromisszum. Nem kicsi virsligumi, de még a komfort sem vészes vele. Ha nem ökörködni kell, a tapadása is teljesen jó. Árban is viszonylag megfizethető, mert nagyon elterjedt, gyakori méret.
2021. jan. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
74%

Nem fog szétrázni az autó azért így...

Nyilván két coll különbséget már észre lehet venni, de teljesen élhető még.

215/40R18 pl teljesen jó lesz.

2021. jan. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!