Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » G Astra mitől zárhat le?...

G Astra mitől zárhat le? Szerelő csak februárban tud fogadni...

Figyelt kérdés
Adott egy G Astra, amin gyárilag úgy van az ajtó zár, hogy ha a kulcsot a vezető oldalon bedugom az ajtózárba, és elfordítom balra, úgy tartom, akkor felhúzza az első ablakokat (csak az első ablakok elektromosak) és bezárja a kp zárat, ha jobbra fordítom, akkor reteszelve zár, tehát belülről se lehet kinyitni, hiába húzza fel valaki a pöcköt az ajtókon, csak kívülről kulccsal nyílik. Gyárilag távirányitós a kp zár, de mivel csak egy gyári kulcs volt hozzá amikor megvettem több mint 10 éve, készíttettem egy másik immós kulcsot, meg utólagos riasztót. A riasztó táviorányítója egyből nyitja-zárja a kp zárat is ha ki-be kapcsolom. Ezt szoktam használni nem a kulcsot. Ha ki van kapolcsva a riasztó, a kocsi egy ideje véletlenszerűen lezárja a kp zárat és felhúzza az első ablakokat, néha meg ki-be zárogatja többször a kp zárat, néha meg felhúzza az első ablakokat magától (akár járó motornál akár álló helyben slusszkulcs bentléte nélkül is). Arra tippelek, hogy a vezető oldali ajtóban lehet valami zárlat, ami azut eredményezi, mintha a kulcsot használnám az ajtón. Szerintetek?

2021. jan. 13. 17:16
A kérdező szavazást indított:
Valószínűleg az ajtóban lesz a hiba.
Máshol lesz a hiba, kommentben részletezem.
2 szavazat
 1/1 A kérdező kommentje:
+info: az előbb a csomagtarótt felnyitva (sedan) nem világitott a csomagtér világitás, meg kellett kocogtatnom a felhajló könyökön a kábelköteget, akkor világitott. Ez a kábel rész már volt sok éve javitva, akkor viszotn folyton világitott a csomagtér világitás,ez a jobbik eset hogy nem világitott.... Ott lehet a kábel megtörve, de ettől zárogathat a központi zár+ablak felhúzás? Szerintem a bal első ajtónál is lesz kábel gond, gondolom a nagy minuszokban megtörhetett ott is a vezeték...
2021. jan. 13. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!