Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mérhet ezen a szalagkorláton...

Mérhet ezen a szalagkorláton át a traffipax?

Figyelt kérdés

[link]


A képen jelölt helyen állt a rendőrautó tegnap este 6-kor az M7 leállósávjában Siófok irányába. Én az M7 felől kanyarodtam le Veszprém irányába, ekkor már a 710-es úton voltam a csomópontban. Kb. 97-98-cal mehettem, 100+ m-rel a 80-as tábla után. Elképzelhető, hogy ezen a szalagkorláton át a lyukak között hátrafelé mértek a sünök háromlábúval? Kocsiból biztosan nem mérhettek, mert a másik irányba állt a kocsi.



2021. jan. 14. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:
A szalagkorláton át mérhet, inkább itt a kérdés az hogy honnan. Az erdőből?
2021. jan. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem, mint írtam, az M7-es leállósávjában állt, ahol jelöltem a képen. Tehát a szalagkorlát mellett közvetlenül balra. Csak a villogást láttam, mivel teljesen sötét volt. Igazából arra vagyok kíváncsi, hogy egyáltalán technikailag lehetséges-e, hogy azokon a lyukakon keresztül trafizzák a hátulról jövő forgalmat. Egyébként nem biztos, hogy trafiztak, csak érdekelne (ha ennyi eszük van, hogy télen autópálya leállósávban lövik a csomópontot háromlábúval a pénzbeszedésért, akkor emelem kalapom :)
2021. jan. 14. 10:22
 3/8 anonim ***** válasza:

Nyugi, a másik oldalt mérték. A fotóhoz kell szabad látótér.


Amúgy velem nem szívóztak amikor kigurultam autóútról 100-al a 60-as kihajtón. Tetején ott csücsültek, rám se hederítetttek.

2021. jan. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem egy sárgán villogó kocsi? Nyugi az nem trafi hanem azt ellenőrzi hogy az autóknak van-e matricájuk.
2021. jan. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szalagkorláton át biztos nem. Takarja a rendszámot.
2021. jan. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor menjünk sorban.

Leállósávot NEM használhatják sebességmérésre.

Azt írtad, hogy rendőrautó volt.

"Csak a villogást láttam, mivel teljesen sötét volt."

Miből gondolod, hogy rendőrautó volt, ha nem láttad a tök sötétben a szalagkorláttól?

Milyen villogást is láttál pontosan? Megkülönböztető jelzést? Olyat nem használnak sebességméréskor. Vaku szerűen villanó fehér fényt? Legalább 15 éve nem használják a régi traffit amihez vaku kellett.

Valamit nagyon benéztél.

Mégcsak ellenőrzés sem lehetett, mivel akkor levezetnek az autópályáról.

2021. jan. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én úgy olvastam különböző cikkekben, hogy használhatják sebességmérésre a megfelelő láthatóság biztosítása mellett.

Kék villogója volt, úgyhogy ebből gondolom, hogy rendőr állt ott. Elképzelhető, hogy másért álltak ott épp, nem tudom, csak felmerült bennem, hogy vajon így mérhetnek-e. A legújabb pofátlantanítós videóikból ítélve sok mindent kinéznek, amikor lesben állva azért büntetnek, mert a belátható kereszteződésben valaki nem satufékez be a stoptáblánál jobbra kanyarodásnál.. (megnézném, hány rendőr áll meg így ténylegesen)

2021. jan. 14. 16:29
 8/8 anonim ***** válasza:

"Én úgy olvastam különböző cikkekben, hogy használhatják sebességmérésre a megfelelő láthatóság biztosítása mellett."

Nem olvastál ilyet. A leállósáv tabu, még nekik is.

2021. jan. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!