Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire bonyolult lecserélni...

Mennyire bonyolult lecserélni az ajtót egy átlagos 12-15 éves autón?

Figyelt kérdés

Behorpadt a jobb hátsó ajtaja és kitört az üvege az Astrámnak (2005).

Javíthatatlan. Bontóból ha vesz az ember egy full ajtót, akkor tényleg olyan hú de könnyű felrakni? Ismerősök mondják, hogy vegyek egy ugyanilyen színűt bontóból, és "csak fel kell rakni".


Van műszaki vénám, bármit szétszedek, otthon megjavítom a porszívót ha kell, de autót még nem nagyon bütyköltem.


Ismerősöm mondja, hogy "óóó egyszerű, csak pár csavar tartja, leveszed a töröttet, és felrakod az újat, egy óra alatt megvagy"


Ez tényleg így van? Nem kellenek hozzá "különleges" szerszámok? Szaktudás?


2021. jan. 15. 15:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%

Ha van bármi elektromos, akkor át is kell kábelezni.

Belső világítás kapcsoló pl. minimum.


Ekkor bontani kell a kárpitot, nem árt ha vannak műanyag patentok (bolhák).

2021. jan. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

valóban


régebbi autóknál általában 2 csapszeget kell eltávolítani, meg az ajtóhatárolót kicsavarozni, és az esetleges elektromos csatlakozót széthúzni


ha nem elektromos ablakos, még az se lesz

2021. jan. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
#2 vagyok, javítom magam, mert ha central záras, akkor lesz csatlakozó mindenképp
2021. jan. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Centrál záras, hátul manuális ablakos.
2021. jan. 15. 15:56
 5/12 anonim ***** válasza:

Akkor a kábelekkel is kell foglalkozni. Nem nagy ügy. A legnehezebb rész az ajtó kárpit leszedése, erről jobb, ha kersel egy videót vagy leírást, mert mindegyik autónál máshol vannak a pattentok.

Illetve mivel 15 éves, valószínűleg párat eltörsz majd ezekből. Érdemes előtte venni ebay-ről egy pár száz darabos csomagot.

2021. jan. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi az infókat! Akkor szerintem nekiállok ajtót keresgélni, aztán jövő hétvégén buli :D
2021. jan. 15. 16:15
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az már mind centrálzáras és mindegyiken van csatlakozó, amit csak szét kell húzni az ajtó aljánál. A többit már leírta az előttem szóló.

Annyit még hozzátennék, hogy maga a csere egyszerű, de ha valamiért nem jól áll, akkor a beállítása már nem egyszerű feladat, mert a zsanérok hegesztve vannak, nem állíthatók.

2021. jan. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Miért kellene kábelezni?! Szintén 2005-ös Astrám van. Hátul elektromos az ablakemelő + hangszórók is vannak az ajtóban. Alul van egy csatlakozó. Simám szét lehet húzni, az új belemegy és kész.
2021. jan. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
7-es uhh... Állítani? Mit kell 😯rajta állítani?
2021. jan. 15. 19:19
 10/12 anonim ***** válasza:
Előfordul, hogy nem stimmelnek a hézagok. Volt már rá példa, hogy az egyik autóról levettem, átraktam a másikra és teljesen másképpen állt rajta pedig sérülésmentes volt mindkét autó.
2021. jan. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!