Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autószerelőket kérdezném...

Autószerelőket kérdezném elsősorban, hogy francia és francia autók között is van-e azért különbség SZERELHETŐSÉG tekintetében és el szoktatok-e vállalni francia autók szerelését, javítását?

Figyelt kérdés
Mert hallottam, hogy egyes nehezen szerelhető típusokat egyes szereplők el sem vállalnak, pl a kettes Mégane. Olvastam, hogy úgy történik az izzó csere, hogy ki kell venni az első kereket és úgy férheto hozzá. Ami valóságos szívás lehet bütykölni. Azért is kérdezném, mert nekem volt egy 207-esem, 1.4 benzin, de tök egyszerű volt benne minden, nem "tipikus francia" volt (nem is lehetett, mivel nagyszombati gyártású volt, szlovák-gall, de ez már egy másik történet...). Az enyémben az izzó csere pár perces művelet volt, motorháztető fel, hátul egy kis műanyag fedél le, mögötte sok hely, régi izzó ki, új be, és kész. Vagy pl a motortér szellős volt, tehát nem úgy, hogy egy csavart sem tudsz leejteni, egy csomó helyen, ha felülről ratekintett az ember, látni lehetett alulról az aszfaltot. Jó, teszem hozzá, egy sima szívó, 1.4-es benzinmotor az nem lehet annyira bonyolult, nem? Akár a franciák fejlesztik ki, rakják bele, akár más nemzet fiai... Szóval, hogy mik a tapasztalatok és ki hogyan jár el, ha gall autót hoznak javításra.

2021. jan. 15. 16:40
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Egyes szerelők...
2021. jan. 15. 16:44
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Én csak kommentelő vagyok, egyébként értek az autókhoz, jobban mint a szerelők mivel iga-iga igazam van. Ezért azt mondom, hogy 3 F Francia Fiat és Fordot NE! Hiába! Nem szabad! Én megmondtam, haveromnak volt kettes megánja, borzalom volt! Én szereltem neki és egy kuplung csere volt borzalom, le kellett bontani a motort, blokkot kivenni , szörnyű! Nem volt emelőm, ezért inkább úgy csináltam.
2021. jan. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyes scenicem van

Borzalmas auto

Utal is a szerelom

4 eve megvan megse kellett szerelnie soha csak az olajat meg a szuroket cserelnie :(

2021. jan. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
#3 4 éve ugyan azzal a fékkel jársz? Na te jelented az igazi veszélyt a családomra! Veled ne jöjjek soha szembe! Potenciális gyerekgyilkos vagy!!!
2021. jan. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Renault megane 2-esem van és nem kell kivenni a kerekeket, csak elfordítani. Mi magunk cseréljük az izzókat, ezért nem visszük szervízbe a kocsit.
2021. jan. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#4.

14 éves az autóm, és még az összes fékem gyári, és köszönik, jól vannak. Műszaki vizsgán se volt probléma a fékekkel soha. Fékfolyadék volt párszor cserélve.

2021. jan. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, hallottam már ezt a 3 "F" szabályt, de azt megmondaná valaki, hogy a Ford miért, hogyan került bele? Régi amcsi gyártó, Németországban is ugyebár van gyáruk, a Fiesta, Focus autók eléggé népszerűek, a különböző generációkat illetően. Egyszóval, a Ford MIÉRT?
2021. jan. 15. 19:23
 8/13 A kérdező kommentje:
Ui apám egy újabb Fiesta-t ajánlana leginkább következő autónak (2013/'14-es 1.25 82 le). Az is felejtős lenne vagy simán bevállalható, ezen agyalok mostanában. Én személy szerint Hyundai i20-ast, Kia Venga, Yaris, Mazda 2, ilyeneket vennék.
2021. jan. 15. 19:28
 9/13 anonim ***** válasza:
Megane és Kangoo is van a családban, mindkettő jó. Bár vannak típushibáik, de az meg mindegyiknek van. Szerintem semmivel se rosszabb, mint a többi.
2021. jan. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mondtam, kommentelő vagyok én azt írom amit olvastam nekem is Fordom van..
2021. jan. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!