Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Felmentem a járdaszigetre....

Felmentem a járdaszigetre. Megúszhatta az autó?

Figyelt kérdés
Kanyarban, mintha kicsit megcsusztam volna, megijedtem, elrantottam a kormányt, teljesen felmentem a járdaszigetre, aztán visszakormanyoztam az útra, a leghamarabb ahol tudtam, megálltam. Atneztem az autót, látszólag semmi baja. Hozzaerto kollégám is megnezte, azt mondta, hogy ha nem érzek vezetés közben se semmit akkor simán lehet, hogy semmi baja, másokkal is elofordult már hasonló, ne aggódjak. Mivel a szüleim autója igy nem tudom, hogy érdemes-e szólnom?! Nem szeretnék fölösleges idegeskedést. Akkor szólok, ha nagy az esély, hogy valamit tönkretettem, mert akkor nem akarom, hogy ők vegyék észre hamarabb.
2021. jan. 17. 06:15
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem volt olyan magas a padka, de nem is alacsony, teljesen átlagos. Arra gondolok, hogy pl parkolásnal is fel szoktak állni a padkára direkt, meg tele van az út kátyúkkal, ezeket is simán kibirja az autó, de ez nagyon csúnya volt. Kb 15el mehettem, kanyar után voltam. Nem is lett volna baj, ha nem ijedek meg és nem kapom el a kormányt. Ha valaki látta vagy van ott kamera akkor ezért büntetést is kaphatok?
2021. jan. 17. 06:32
 2/7 anonim ***** válasza:

15-el nem valószínű, hogy bármi is történt... vagy lehagytál egy nullát?

15-el nem szokott annyira csúszkálni az autó, hogy attól meg kell ijedni, az esetből tanulj, a kormány elrántása ösztönös, de veszélyes.

A gumikat kell megnézni, nem sérült-e valamelyik, a futómű meghibásodását észre vennéd menet közben, illetve nagyobb "huppanás" esetén a rugó törés, szilent szakadás is lehetséges opció, de nem 15-el

2021. jan. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Reflex volt, tudom, hogy nagyot hibáztam. Tanultam belőle. Köszönöm szépen a választ! Nem éreztem semmit vezetés közben az autón. Határozottan érezhető lenne ha pl huzna valamerre? Kívülről is minden rendben van rajta. Maga az volt ijesztő, hogy ugye nem szépen mentem fel a járdaszigetre, mintha direkt csináltam volna, hanem kb mint az autós szamitogepes játékokban. Nagyon durvanak fogtam fel.
2021. jan. 17. 07:45
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nem húz félre az autó és nagyobb sebességnél sem ráz, remeg vagy ilyesmi, akkor jó eséllyel semmi baja. A kereket nézd megkívülről, hogy látszik-e sérülés még a gumin felnin, azon a részen, ahol odaütődött a padkának amikor felugrattál rá.

De 15-nél így elkapni a kormányt...

2021. jan. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

De parkolásnál 1-2 km/h megyünk és az nem ugyanaz mint nagyobb sebességgel felugrani .

Ráadásul parkolásnál a kerék kapaszkodik fel .

2021. jan. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kaphatott nagyobb ütést ilyen kis sebességnél mintha belemennél egy nagyobb kátyúba 90-100km/h-val.
2021. jan. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha az olaj teknöt nem törte le akkor nincs jelentősége
2021. jan. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!