Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezért az autómárka a hibás,...

Ezért az autómárka a hibás, vagy az aki vakon vesz autót?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm 1.5 éve vett egy BMW E46 318i szedánt 1.3 millióért.

(tehát nem coupe, nem kabrió)

Na én már itt húztam a számat, hogy azért ennyiért lehet 6 hengerest is kapni, vagy legalább ha 4 hengeres akkor coupe lenne...de látszólag szép állapotban volt, mondjuk én akkor se vettem volna meg.


Persze utána sorra jöttek a bajok, küszöböt kellett cserélni mert a belső fele rommá volt rohadva.

Aztán a hengerekkel volt valami baj, meg egyszer meg is törte a kocsit, és végül még egy nagyobb baja volt, az most nem jut eszembe mi.

Nem akarok hazudni, legalább 700-800 ezret költött rá 1.5 év alatt, és nem történt az autón változás, nincsenek nagy felnik, nincs full-full mega giga bőrbelső minden létező extrával csak annyi hogy valószínűleg műszakilag jobb lett.

Ha a törést nem számoljuk akkor is olyan 500-600 körül költött rá.

Ebbe semmi meglepő nem lenne ha ugyan ennyiért vette volna.

Az autó nem egy agyonextrázott darab, akad benne egy két jó dolog, de ennyi.

Kilométer is volt benne, ha nem is olyan sok, de nem is kevés.

Semmi nem indokolta, hogy ezért a kocsiért 1.3 milliót kérjenek.


Most azzal a címszóval fogja eladni, hogy "Szar a BMW, és soha többé".


Az én véleményem szerint nem (csak) az autó a szar, hanem őt vágták át elég csúnyán.

Ez egy túlárazott roncs volt amire palimadarat kerestek, és találtak.

Ahogy említettem 500-600-ért ez egy átlagos vétel lett volna.

De ezt csak én gondolom.


Függetlenül attól, hogy kinek mi a véleménye a márkáról, ez esetben ez most tényleg a BMW mint márka hibája, és nem lehetett volna ennyi pénzért jobbat kapni, vagy ahogy én gondolom, az ismerősöm volt a hülye?



2021. jan. 17. 16:25
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem benézte. E46-ból alapból nem veszünk 4 hengerest, meg odafigyelünk a jellemző rohadási pontokra- amiből van bőven..
2021. jan. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem egy minimum 15 éves autóra mindig költeni kell. legyen az bármilyen gyártmány.
2021. jan. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Nem teljesen értem: hogy lenne ez a mutatvány a márka hibája?

Ha én úgy döntenék, hogy következő autó gyanánt kitolok egy új M5-öst a szalonból 25 millióért, akkor hidd el, vajmi keveset fog számítani, hogy valami csóró random telepi hülyegyerekre rásóztak egy lerúgott csirkeólat egymillióért, majd a nyilvánvaló eredményt követően szarozza az egész márkát.

Pedig egyébként nem vagyok egy túl nagy BMW rajongó.

Ahogy a mondás tartja: ahol szar van, ott legyek is vannak.

2021. jan. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#3 már 36 milla az alap listaára az M5-nek. Ennyire inflálódik a forint :D
2021. jan. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jól látod. Én sem vagyok BMW párti, de az E46 nem rossz kocsi, túl is van árazva. Őt bepalizták. Erről nem a márka tehet.

Ez kb. olyan mint a többi sztereotípia, a VAG-ról, Honda-ról és hasonlók

2021. jan. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Hogy lenne már a márka hibája? Egy 15-20 éves autóról beszélünk...még ha G10 vagy G80 lenne a kérdéses autó, azt mondom felmerülhet a márka hibája, de így...
2021. jan. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Egy autót nem az 5. tulajra terveznek, hanem az elsőre. 1 miilióért prémiumot? Örülhet neki, hogy még gurul egy 15 éves autó.
2021. jan. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

Márka hibája a legkevésbé. Pont ugyan ilyen szar az összes többi hasonló korabeli lerúgott romhalmaz. Ugyan ilyen korú A4 / C osztály, Passat, satöbbi... egy kutya. Hála égnek anyagi helyzetem megengedi, hogy ne keljen ilyen százezer éves """prémium""" tyúkollal járnom amit szarér hugyér dobálnak. Eszembe nem jutna ilyet venni. Vagy ha netán valamiért mégis megszállna az ördög, szerelővel nézetném át, és megválogatnám mit veszek és honnan. Mondom ezt úgy, hogy amúgy "németprémium" kocsim van, csak nem 20 éves, tehát nem mondhatjátok, hogy utálom a német kocsikat.


Semmi köze ehhez a gyártónak. Erről a kocsinál az előző 27 tulajdonos tehet, akik ugyan olyan mentalitással és felfogással rendelkeznek. A létező legkevesebb pénzből még épphogy mozgásképes állapotban tartani a kocsit.


A haverod meg jó hülye amúgy... 1,3 millióért egy 318i E46... 318i-ből ez a kínálat legteteje b@szki... Ennyi pénzért normális E46-ot lehet kapni. Sőt, E90-es széria is befigyel már itt. (jó oké, az olyan is...)

Szóval elég vaknak kell ahhoz lenni, hogy az ársáv tetejéből válassz egy ótvar romhalmazt, ami harmad annyit ér mint amennyit kifizetsz érte.


És igen... Szar a BMW a haverod szerint. Ilyenkor jön ez. Szar az Audi. Szar a Merci. Szar a BMW. Vesz egy olyan kocsit, aminek 10 tulajjal ezelőtt bontóban lenne a helye. Mert mindenki csak toldozgatja, foltozgatja, és hidd el, nem mindenki ilyen bőkezű ám mint a haverod, hogy locsolja rá az 5-6-800 ezreket. Általában az üssük ki, vegyük ki, vágjuk le, mókoljuk meg, gányoljuk meg irányvonal a mérvadó, mert olcsó szarháziak veszik ezeket a kocsikat, akik tankolni is alig bírják. Ha egy alkatrész cserés, még akkor ők beletesznek 30 ezer km-t, mer jóazúgy...

Aztán így keletkeznek ezek a lelakott tyukketrecek, amibe gondolom belenyúlt a haverod is.


És fontos ezeknél a kocsiknál. Hiába kötlesz rá 300 ezret. Vagy 500-at. Nem lesz tőle jó. Nem az lesz, hogy lesz egy kocsid amivel nem lesz baj 3 évig. Kicsivel jobb lesz. De nem jó. Mondjuk úgy, kevésbé lesz szar. De ráköltesz ma 500-at, az nem garancia arra, hogy 1 hónap múlva nem döglik meg rajta valami más. Van egy kocsid, ami vérzik 300 sebből, abból hiába orvosolsz 2-t.

2021. jan. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 veterán vas ***** válasza:

Rossz autó mindig volt, van, és lesz.

Ahogy elhibázott vásárlás is.

Hogy aztán a vevő saját eszéből ilyen, vagy átvágták, az már részletkérdés.


Egy biztos, az a darab vas, nem tehet semmiről. ;)

2021. jan. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!