Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez akkumulátorhiba lehet?...

Ez akkumulátorhiba lehet? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy 2005-ös nissan primara kombim 1.8-as benzines motorral. Sajnos -2C-ban nem volt hajlandó elindulni. Eleinte úgy láttam, hogy jól tekert az önindító, utánna az ötödik indítás alkalmával már az is leállt. (Természetesen az indítások között vártam pár percet és nem működtettem az önindítót 10 másodpercnél tovább.) Megpróbáltuk bebikázni és úgy nagyon nehézkesen elindult. (Azért ott is egy jó ideig szenvedett.) Mentem vele 50km-ert, hogy visszatöltsön az aksi. Most -1 fok van és szintén nem indul. Jelenleg 2. indítás után halt be az önindító. A kérdésem, hogy szerintetek is az akkumulátor ment tönkre? Ha az akkumulátor fel van töltve és jó állapotú, akkor lemerülhet ilyen gyorsan az önindítótól? Szerintem 99%, hogy azzal lesz a gond, de mások véleményét is ki szeretném kérni, hogy biztosra menjek. Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2021. jan. 17. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az akkumlátorral van a gond. Akkulátoros boltokban ingyen be szokták mérni, szerintem vidd el mindenképp, az nem állapot, hogy nem indul.
2021. jan. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvánvaló jele, hogy elgyengült, elhasználódott az akksi.

Jó időben általában elhasználódva is elég sokáig bírja, de amikor megjön a hideg, elég gyorsan megmutatkozik az akksi valódi állapota, ha már nem az igazi.

Ez teljesen természetes elhasználódás, 6-7 évente cserés általában.

Annyi, hogy a régit ne dobd csak úgy el, mert veszélyes hulladék, a boltban átveszik.

2021. jan. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg rossz az aksi, ettől függetlenül nem hatodik próbálkozásra kellene beindulnia.
2021. jan. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor holnap kicserélem. Hatodik próbálkozásra nem indult be, hanem annyira lemerült az akkumulátor, hogy nem tekert tovább az önindító. Csak bikázással tudtuk beindítani. :D
2021. jan. 17. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!