Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vegyek az olasz...

Milyen autót vegyek az olasz után?

Figyelt kérdés

Sajnos jelenleg egy "premium" kategóriás olasz autó van a tulajdonomban. Sajnos anno elvitt az érzelem az értelem irányából. Most 1,5 év után és 1,5 milla szervíz után szabadulni akarok.

Mit javasoltok hogy nyugodt maradjak és hogy 10000km megtétele ne kerüljön 1 millió forintba. A keret olyan 10000eur körül lenne és nem szeretnék 5 évestől idősebbet max 100000km futással. Lehetőleg benzines.


Amin töröm a fejem.

1. Ssangyong tivoli 1.6 benzin: Sajnos nem egy tömeg márka de jókat olvasok róla. Alkatrész ellatottsága és tartóssága kérdés számomra. Külsőre tetszik.


2. Nissan Qashqai 1.2t: Belőle már több van. Itt kérdés hogy mit bír a turbós motor és mennyire tartós a járgány. (A renault házasság miatt is kérdés) A karosszéria és forma tetszik.


3. Hyundai IX35:Ebből is sima szívó benzin. Benne látom talán a legkisebb rizikót ami kompakt SUV.De nem valami szép. Az I30 kombi is alternatíva de inkább SUV kellene a kisebbik fiam jobban szeret magasan ülni.


A suzuki lenne még jó alternatíva de használtan a keveset futott példányok (Vitara, ujabb sx4 s-cross) arany árában van.


Szívesen várok tanácsokat ha van ezen kívül is. Es ha van akkor véleményt ezekről. Német, Francia és olasz autó nem nagyon érdekel.


2021. jan. 18. 08:51
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Igazából van az a mondás, hogy:

"Ha japán, és ronda, akkor örökké tart."

Én személy szerint a Subaru-t tudom ajánlani, már csak személyes okokból is. Egyik családtagoméknak volt Subaru-juk, és nagyon meg voltak vele elégedve. Igaz, nem SUV volt, és még a 90-es években gyártották, de amennyire kicsi volt, annyira megbízható is. Csak sajnos az idő vasfoga őt is megfogta, így be kellett zúzni, de semmi gond nem volt vele 20 évig. Talán csak ékszíjat kellett rajta cserélni. De úgy tudom, hogy ma már a Subaru-nak is vannak SUV modelljei.

2021. jan. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Morzsi007 ***** válasza:
56%

Személyes tapasztalatból egy Mazda 6-ot ajánlanék, ha már japánt szeretnél. Szívó benzint.

Írtad, hogy franciát ne, de 13000€ körül már 3-4 éves autó lehet kapni 100000km futás környékén, amivel azért sok probléma azért nem kellene hogy legyen.

2021. jan. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

"A suzuki lenne még jó alternatíva de használtan a keveset futott példányok (Vitara, ujabb sx4 s-cross) arany árában van."

Vajon miért? Családban 20 éves swift 300.000 km. 0 Lerobbanás.

Próbálkoztam új franciával. Ipari hulladék. 30.000 km után folyamatos lerobbanások. Valószínű garanciaidőre centizik, csak én többet mentem így az első két évben ingyen trélereztettek.

Utánna húzósabb volt. + random szálloda számlák.

2021. jan. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A subaru után még szétnézek. Habár gondolom még ők boxer motorosak ami alkatrész terén kényesebb lehet. De jó autók hírében vannak nalam is. :)


A mazda 6 még elég drága és a zömükben bőven 100000 km felett van. De ha ebből kifognék egy jót akkor az lenne a non plusz ultra. Nem vagyok nagy SUV fun de a gyerek miatt kellene magas autó. Az alacsony üléses kocsikban hánynia kell.

Néztem az CX3-at is de még azok is drágácskák.


Ha már 13000 eur költök autóra, akkor már nem hasznaltat vennék hanem egy új Tivoli vagy új SX4 s-cross játszik.


A használt suzuki meg egy vicc kategória. A jobbak 4,5 milla körül indulnak. Nyilvan akkor pedig megint vagy új Tivoli vagy új sx4 scross lenne.


De nem akarok lízinget. Most epitkezésre kell a hitel és a pénz. Azt sem akarom ha holnap fejre állok akkor az asszonyra meg a két gyerekre csak hitel marad. :(

2021. jan. 18. 10:18
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Ssangyong tivoli 1.6 benzin: mert kínaiul hangzik a márkanév, így sokan félnek tőle. Csak jókhat hallottam róla.

2. Nissan Qashqai 1.2t: nagy nehéz autó, 1.2-es motorral? Soha!

3. Hyundai IX35: ha nem tetszik külsőre, hagyd inkább, van alternatíva.

Egyébként ne dőlj be a SUV kínálatnak. A legtöbb alig nagyobb egy sima hatchbacknél (pl. I30), cserében ára jóval magasabb. Ha kell a raktér, kombival jobban jársz (amik szintén olcsóbbak).

2021. jan. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De jó!

Igazat mondok, és lepontoznak.

2021. jan. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem en voltam. :) Én mindenkit pipálok.
2021. jan. 18. 11:14
 8/8 Morzsi007 ***** válasza:
41%
Én sem hazudtam, mégis lepontoztak. :)
2021. jan. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!