Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 4 évszakos guminál mennyire...

4 évszakos guminál mennyire kompenzál, ha szélesebb gumit vásárolok?

Figyelt kérdés
Évi 25 ezer km-re keresek 4 évszakos gumit. Igazából 4mm-nél vagy 5 évente cserélem.
2021. jan. 18. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mit kompenzál? A tapadást? Mikor? Télen vagy nyáron? Hóban vagy inkább csak vizes úton? Esetleg 40 fokban az izzó aszfalton?
2021. jan. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. De itthon az év nagy részében elég a négyévszakos. Ha kell hegyvidéken, hóban menned, akkor lehetsz esetleg bajban. De ott az 5-6 éves téli is bajban lesz, mert már felkeményedik. Ekkora futással szerintem 2-3 év alatt le fogod futni a négyévszakost. A gumi mindig viszonylag fiatal lesz, így szerintem nem vállalsz sokkal nagyobb kockázatot, mint aki 5-6 évig használ egy téli garnitúrát.
2021. jan. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

A 4 évszakos gumi csak félmegoldás. Képzeld csak el, amikor még a téli gumi is megcsúszik néha a jeges úton, vajon hogy áll meg a négyévszakos?


Szóval, én nem kockáztatnék, főleg, hogy évi 25k km nem is olyan kevés. (hideg hónapokban 8000km)

2021. jan. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igazából én úgy gondolom, hogy egy drágább négy évszakos gumi jobban megéri mint két olcsó évszakos...

5 évesen kidobom a gumit, de addig nem használom el a két szettet. Ergó dobom ki a pénzt.


Nem mondanám fél megoldásnak, mivel egy prémium 4es egy középkategóriás evaszakossal van egy súlyban, esős úton jobb mint a nyári pl a kialakítása miatt.


Jégen teljesen mindegy milyen gumi van az autón, mivel semmi nem tapad rá.

Friss hó pedig leginkább a Mátraban van, Alföldön szórva, sózva, takaritva van.

2021. jan. 18. 20:57
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mit kéne kompenzálni? Teljesen jók a négy évszakos gumik.
2021. jan. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az azért nem igaz, hogy a jégen mindegy a gumi. Volt erről teszt, és azért lényegesen jobb rajta téli. Viszont egy kezemen meg tudom számolni, hányszor tévedtem az utóbbi években havas vagy jeges útra. Persze ha valaki hegyvidéken lakik, vagy megfordul télen a hegyekben, akkor kell a megfelelő téli gumi. Az ország nagy részén a gumi hátrányát lehet megfelelő sebességgel és követési távolsággal kompenzálni. Ha pedig nem muszáj hóban, jégen útnak indulni, még jobb.

Igaz, én évi 15-20ezer közt megyek csak, de következőnek én is prémium 4 évszakost fogok felrakni.

2021. jan. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!