Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kuka a féktárcsa? (képekkel)...

Kuka a féktárcsa? (képekkel) (Golf 4)

Figyelt kérdés

Hali!

Olyan gondom van hogy.....másfél éve hátcsó féktárcsákat cseréltettem és betéteket, most három hónapja meg olyan gondom volt hogy mind a két hátsó féknyereg minimálisan beragadt, de annyira elég volt hogy forró legyen a tárcsa, meg is lett a gond, orvosolva is lett, komplett 2 új hátsó munkahengert kapott, viszont a betétek maradtak, mert nem volt elhasználódva. Múlthéten már felfigyeltem rá hogy fékezésnél egy minimális kis hangja van a féknek, pici nyikorgás, de menetteljesítményen semmit nem éreztem. Tegnap hazajövök, jellegzetes égett szakot éreztem, egy minimális vízzel meglocsoltam a bal hátsó tárcsát, az rendben volt, a jobb viszont úgy nyomta ki magából a gőzt mint egy vízforraló. Tehát ott gondok vannak. Lefotóztam amennyire tudtam mind a 2 oldalt. A problémás tárcsának a pereménél van egy érdekes barnás csík, mintha rozsda lenne vagy én nem is tudom. Kérdésem az lenne hogy ezek a képek utalhatnak arra hogy túlhevült a tárcsa, ezáltal eldobandó? Első két kép a balos tárcsa ami forrósodik, az alsó kettő a jobbos, kezemet végighúztam azon a jellegzetes mintán, semmit nem érzek csak sima felületet, szerintem a tegnapi víz nyoma, a balos peremén viszont némi érdességet is érzek,

[link]



2021. jan. 19. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól mert túlhevült, nem eldobandó automatikusan. Ha meghullámosodott, akkor igen. valószínűleg a kéziféked szorul.
2021. jan. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hmmm, Kézifék ritkán van használva, mondjuk tegnap pont használatban volt, de csak annyira hogy kiugorjak 2 perce a kocsiból. Van ilyen hogy csak a baloldalt fogja?
2021. jan. 19. 20:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Van olyan , de lehet érezni ha oda figyelsz .
2021. jan. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%
A kéziféket kéne használni minden megállásnál. Utána állít a hátsó féknek, ezért jobb lesz a fékhatás. Kezdj el rászokni.
2021. jan. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%

A betét tuti megégett, azért nyikorog.

A tárcsát meg kell nézetni, de ha felforrósodik, majd locsolod, akkor jó eséllyel már hullámos. szóval csere.

Azt meg leírták mit csinálj, hogy ne szoruljon meg.

2021. jan. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!