Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvillamossági bekötés,...

Autóvillamossági bekötés, elektromos vízmelegítővel kapcsolatban bármi nemű tapasztalat?

Figyelt kérdés
Van egy dízel üzemű autóm, és elég lassan melegszik, ráadásul az EGR szelepem ki van írva ami meg tovább rontja az üzemi hő fokra való beállását a hűtő közegnek. Láttam egy magyar gyártású víz előmelegítő névvel ellátott utólag beépíthető készüléket, “Forsz” gyártmányú és három izzitogyertyat tartalmaz amik külön 10-10A áramerősség mellett a 12V-rol működik, és hasznos lehetne számomra. Tehát az lenne a kérdésem, hogy ezt a szerkentyűt hogyan építené be egy hozzáértő a vízkörbe, illetve az áram ellátását milyen módon lehetne megoldani, hogy bizonyos hőfoknál kioldjon, esetleg visszakapcsoljon, vagy meghibásodás esetén ne is működjön. Ha van rálátásotok az sokat segítene, nagyon meg köszönném!

2021. jan. 20. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Magyar klímában semmi értelme. Ezeket Kanadában és skandináv országok egyes részein alkalmazzák. Ami ér is valamit, az 220-ról megy.

Az EGR-t jó lenne visszacsinálni.

Egyébként milyen dízel ez, hogy lassan melegszik? Nekem 5 hengeres van, 500 méter után már langyosan fúj.

2021. jan. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Van olyan víz melegítő/ keringtető amit ha bedugsz 230v- os hálózatba akkor előmelegíti az autót.

Többek között ezekkel is foglalkozok.

2021. jan. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2.0 Tdi egy a4 kombiban. Tudom, hogy alkalmazzák arra, de nekem úgy 5 Celsius alatt kezdődik a probléma, és most legutóbb -8 fokban 23 kilométer után állt be a vizem 90-re. Ha megállok és alapjáraton ketyeg akkor képes visszahűlni 70 fokra, de csak nagyobb hidegben. EGR-t semmi módon nem szeretném vissza kötni. A 230-assal az a bajom, hogy annyiból nem kompakt számomra, hogy ha éppen nem otthon vagyok akkor nem tudom bedugni máshova. Amit várnék ettől a 12 voltos cucctól az csak annyi hogy mikor elindulok, nagyjából hasonlóan melegedjen mint egy benzines, csak növelni szeretném az élettartamát, nem hajtom hidegen, de azért mégis ennyit járni “hidegen” az nem túl jó. Habár, ha mostmár jobb idő lesz akkor talán nem lesz nagy problémám.
2021. jan. 20. 22:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor vegyél és szereltess bele Webastó, vizes kályhát.

EZ megy 12V-ról és tökéletesen felmelegíti a motort.

[link]

2022. máj. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb és legolcsóbb, ha egy kartonpapírt bedugsz a hűtő és a hűtőrács közé.

Ha jön a jó idő akkor meg kiveszed.

2022. máj. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!