Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit figyeljek frissen honosíto...

Mit figyeljek frissen honosított gépjárműnél?

Figyelt kérdés
Elém kerultegy honosítás alatt lévő gépjármű. Az autóra a rendszám ráhelyezés és névreírás vár, jelenlegi tulaja hozta be vitte el NKH illetve műszaki szemlére stb. Adásvételinél miket figyeljek? Nyìlván ideadja a meglévő papírokat! De mit figyeljek a papírokon hogy biztos ne legyek átverés áldozata? Okmányok hitelességét ránézésre tudom ellenőrizni? Válaszokat előre is köszönöm!

2021. jan. 20. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha már honosítva van, akkor ugyanazokra kell figyelned, mint bármely hazai autónál: Rendes adásvételi, forgalmi, törzskönyv.


"Okmányok hitelességét ránézésre tudom ellenőrizni?"


Nem, de erre vannak a tanúk.

Ők sem a okmányok hitelességét igazolják, hanem azt hogy adott személy aláírta a dokumentumokat.

2021. jan. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Mindent el lehet adni, csak meg kell keresni hozzá a megfelelő palimadarat. :D
2021. jan. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Várd meg míg megkapja a magyar forgalmit. Kizárólag azután vedd meg.
2021. jan. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A kérdésem ezért került ide fel, hogy miért? yvesznek autókat úgy is hogy még külföldi okmányokkal van. ha megvan minden papír és vizsga, csak az okmányiroda van hátra, akkor ebben mi lehetne a buktato? ezért nem értem ezt a palinadaras szöveget mondjuk
2021. jan. 20. 23:10
 5/7 anonim ***** válasza:
en biztos hogy honositas elott vettem volna meg, es ismeros vizsgaallomason nezettem volna at... igy azt irnak be km-nek amit akarnak.
2021. jan. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért nem érted, mert még nem húztak csőbe.

Másodszorra már nem tennél fel ilyen kérdést.

Egy tucat buktatója lehet, senki sem tudja a pontos körülményeket. Így ne várj biztos választ!

2021. jan. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

#2 vagyok, én bátorkodtam a "palimadár" jelzőt használni.

Bizonyára tudod, hogy rizikós az ilyen vásárlás, hiszen az általad föltett kérdés is eleve kétkedésről és bizalmatlanságról szól.

"....mit figyeljek, hogy ne legyek átverés áldozata?"

Az eddig kaptál 5 választ, és mind az 5(!) megerősített abban, hogy ez egy buktatókat tartalmazó, sokismeretlenes -ezáltal kétséges kimenetelű- üzlet lehet.

Ezek után visszakérdezel, mint a kiscsákó a Fluimucil-reklámban, hogy:

NA DE MIÉRT? :(

2021. jan. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!