Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem indul az autóm mit tegyek?

Morekamion kérdése:

Nem indul az autóm mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szaisztok jelenlegi autóm amit mai nap vásároltam opel b vectra 2.0dizel


AZ előző tulaj nem mondta hogy ki van akadva fél mutatónál az üzemanyag mutató megis köszöntem neki miután út szélén ragadtam vele házának mert ki fogyott az üzemanyag.


Vittem bele gázolajat de nem akar indulni egyszerűen.



Segítséget szeretnék kérni tőletek

Mi a leg egyszerűbb megoldás hogy újra indítható legyen az autó?


Hallottam légtelenitést dizel autónál

De részletes tájékoztatót nem kaptam mi a folyamata??


Kérlek segítsetek köszönöm szépen mindenkinek a segítőkész válaszokat!!!



2021. jan. 22. 23:18
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Típusfüggő. Ha a tankban van az üzemanyagpumpa, akkor elég egyszerű dolgod van. Izzítsál 5-6 alkalommal, de ne indítózz. Ez beindítja a pumpát és eljuttatja az üzemanyagot a motorhoz. Mindig várd meg, hogy a pumpa búgása elhallgasson. Utána már inditózhatsz.
2021. jan. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Gyújtás elszámolsz 10 ig, leveszed megint gyújtás megint 10 ig számolsz leveszed. Ezt megcsinálod 5-6 alkalommal de nem indítózol közbe. Aztán ha megvolt az 5-6 alkalom megint gyújtás vársz kb 5 másodpercet és indítasz maximum 10 másodpercig tekergesd ha nem indul be akkor hagyd abba.
2021. jan. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
42%
Dízelnél nincs üzemanyag pumpa... Tápszivattyú van, meg common rail rendszernél magasnyomású szivattyú... Légteleníteni lehetne, de ha minden rendben van a motorral, akkor agy hosszabb indítózás után be kéne indulnia. Ha így nem indul, meg lehet próbálkozni behúzással is.
2021. jan. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3: akkor ez mi? [link]

A dízel autómban ilyen "Üzemanyag ellátó egység" kell. Olyan mindegy, hogy ezt pumpának vagy szivattyúnak hívják. A lényege ugyanaz, hogy a tankban van, felszívja az üzemanyagot és átküldi az üzemanyag csöveken. Pont ezért működik az amit 1 és 2 írt.

2021. jan. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]

Az enyémben van kézi tápszivattyú is.

2021. jan. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Dízelben üzemanyagpumpa :DDDD

jáááááj vannak itt gondok :)


Kérdező: padlógázzal indítózz vagy 2 percig folyamatosan és be fog indulni (feltéve ha jó állapotú az akksi)


Lehetőleg kevesebbszer indítózz hosszabb ideig, hogy ne izzítson annyit az autó, az szívja csak az akksit.

Be fog indulni miután kidolgozta magából a levegőt :)

2021. jan. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!