Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kézifék miért a hátsó...

A kézifék miért a hátsó kerekeket fogja csak? Miért nem az összeset?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy akkor mondjuk hátsókerék meghajtású kocsinál leparkolva a kézifék mellé felesleges ellentétes sebességben hagyni a kocsit, mert ugyanazt a kereket fogják... ennek igy mi értelme?
2010. aug. 15. 14:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
lehet hülyeséget írok de ha pl mész egy tempot tegyük fel 70 km/h mész és eléd ugrik vki vagy vmi akkor általában valaki a kézifék felé nyúl de ha azt berántja blokolna a négykerék és nem látt esélyt arra hogy megáljon hogy kerülöd ki??? mert forgatod a kormányt de blokol a kerék akkor nem tudsz semmit csinálni... ha hülyeséget írtam akkor bocsi.
2010. aug. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hogyha nagy sebességnél betéped a kéziféket, és forgatod a kormányt, akkor farolni fog a kocsi.
2010. aug. 15. 14:23
 3/13 anonim ***** válasza:
Azt írtál, de nem baj, majd beletanulsz :)
2010. aug. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

azt írtál.


azért a hátsó kereket fogja, mert a kéziféknek csak rögzítés jellege van, és a hátsó fékre sokkal egyszerűbb bowdenes kiegészítést tenni, mint a kicsit összetettebb első fékekre.

2010. aug. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
na igen, egyszerűbb, de annyit is ér ... nekem klézifékkel olyan szépen lemegy a lejtőn a kocsi, hogy nem egyszer szaladtam már utána (még sebességbe téve is !!)
2010. aug. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

talán be kellene állítani a kéziféket


ha sebességben is lemegy, akkor gyújtsd fel a kocsidat...

2010. aug. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
14:35-ös, akkor ott valami komolyabb baj van! nézesd meg!
2010. aug. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

én tudom h a kézifék nem a legtökéletesebb, na de az meg azt hiszem természetes, hogy hiába van sebességben, attól még el tud gurulni az autó

rosszul tudom ?

2010. aug. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
És mégis mekkora lejtő az? Ha a kézifék mellett még sebességben is van, akkor nem csak a fék rossz, hanem még a kompresszió is elment a motorodban.
2010. aug. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

hááááááát

pedig ráadásul egy 2 éves autóról van szó, szal annyira rossz állapitban se lehet, össz 20 ezer km-rel ... és lám, mégis

2010. aug. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!