Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Daewoo Ticora fel lehet tenni...

Daewoo Ticora fel lehet tenni 13 colos kerekeket? Mi a pontos gumiméret?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy gyárilag a 12-es való rá, de egy barátom azt mondta, hogy simán ráfér a 13-as.

Az éjjel lelopták a kerekeket róla (mégis kinek kellettek pont azok?) úgyhogy nem tudom megnézni a gumi méretet, interneten nem találtam, a gépkönyve meg nem írja.

Azt tudom, hogy gyárilag 12-es, de annak mik a pontos méretei?

Előre is köszönöm!


2011. okt. 26. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:

A B oszlopon vagy a tankfedélen kell lenni egy plakettnek, azon fel van tüntetve a gyári méret. Amúgy 135/80 R12, google első találat.

13-as váltómérete lehet körülbelül a 155/65 R13, bár nem tudom, mennyire gyakori méret. Meg kérdés, hogy milyen 13-as felni jó rá.

2011. okt. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

135/70 R13 lenne a jó.


155/65 R13 már túl széles, és átmérőre is túl nagy.


A Daewoo Tico életveszélyes.

2011. okt. 27. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, azt hiszem, maradok a 12 colosnál, az úgy is olcsóbb :-)


Amúgy, miért életveszélyes a Tico? Tudom, hogy nem túl vastagok az ajtók, meg légzsákok sincsenek benne, de ettől még nem veszélyes, ha az ember tud vezetni :-) Ha meg nem tud, a Volvók is veszélyesek :-)

2011. okt. 27. 18:24
 4/8 A kérdező kommentje:
Amúgy, azt valaki megtudná mondani, hogy árulnak e valahol ilyen méretű 4 évszakos, vagy téli gumit?
2011. okt. 27. 18:31
 5/8 anonim ***** válasza:

„de ettől még nem veszélyes, ha az ember tud vezetni”

Sajnos de. Hiába tudsz vezetni, ha baleset történik akkor az autó nem véd meg. Tűzoltók tudnának mesélni, ritkán szednek ki embert élve belőle. Tudom, mert sajnos látok ilyet...


„Ha meg nem tud, a Volvók is veszélyesek :-)”

Főleg ha pl. egy Tico az ellenfél.


„Amúgy, azt valaki megtudná mondani, hogy árulnak e valahol ilyen méretű 4 évszakos, vagy téli gumit?”

Nézz szét interneten, de szerintem a legtöbb gumisnál van ilyen méret. Négyévszakos helyett legyen inkább külön téli és nyári, legalább ennyi esélyt adj meg magadnak.


Mondjuk sajnálom hogy így jártál, de ehhez legalább olcsó minden. Nekem ez a buli biztos benne lenne egy használt Tico árában...

2011. okt. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Lehet külön garnitúrát veszek. Az a gond, hogy két éve elgázolt egy autó, és az óta nem tudom rendesen használni a bal lábam, úgy értem, a kuplunghoz még elég, de rá állni tartósan nem tudok, viszont 20 éves vagyok, ezért az emberek nem érzik a BKV-n, hogy át kéne adni a helyüket (pedig bottal járok), szóval muszáj autózni az egyetem miatt, de pénzem nem sok van. Városon kívül nem autózom, ha mégis, kölcsön kérem apámét, itt meg csak megvéd a Tico, úgy értem, a biciklinél jobb.
2011. okt. 27. 22:03
 7/8 A kérdező kommentje:

Amúgy, volt még egy tippem az autóvásárlásnál, a Suzuki Swift, de az sem hiszem, hogy lényegesen biztonságosabb, ráadásul azt mondta egy autószerelő ismerősöm, hogy gyakran kell szerelni, és nem olcsó, plusz még a fogyasztása is magasabb mint a Ticoé.

Amúgy meg, nem árulnak mindenhol 12-es gumit, sőt, elég ritka.

2011. okt. 27. 22:06
 8/8 anonim ***** válasza:
A [link] oldalon találtam, de valószínűleg máshol is van.
2011. okt. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!