Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokat ártok a gumi csikorgatás...

Sokat ártok a gumi csikorgatással az autónak?

Figyelt kérdés

Évek óta vezetek már, soha nem szoktam úgy elindulni, hogy csikorgatom a gumikat.

Tegnap viszont ideges voltam mielőtt beszálltam, és ösztönösen jött az, hogy gyorsabban induljak el, így akaratomon kívül kicsit csikorgott elindulásnál. Nem úgy, hogy még kettesben is fütyölt a kerék, csak egy pillanatra.

Egy ilyen starttal sokat ártok neki?



2021. jan. 23. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban a gumit gyilkolod vele.

Persze 1-2 ilyentől nem lesz baja, de ha rendszeresen így indulsz, akkor már érezhető lesz az élettartam csökkenés.

2021. jan. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz.

Idegesen ne ülj autóba!!!

2021. jan. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az autónak semmi baja nem lett. A gumi egy kicsit jobban kopott. De egy-két ilyen esettől nem lesz jelentősen kopottabb.

A zöldre váltó lámpánál induló autóknál, érdekes módon inkább régebbi kis szívó motoros autóknál hallom viszonylag gyakran, hogy csikorgó kerékkel indulnak. Én 21 éve vezetek, jelenleg egy 350Nm nyomatékú autóm van, de még soha nem csikorgott a kerekem induláskor. Persze direkt nem is törekedtem rá.

2021. jan. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
nekem nedves úton csinálja hegyen felfelé kézifékes indulásnál 2-3 másodpercig pörög és helyben áll az auto mire elindul felfelé :S
2021. jan. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!