Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől csinálja ezt a motorom?

Mitől csinálja ezt a motorom?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Első motorom egy kétütemű 50-es Senda, tavaly novemberben eldőlt az udvaron, de látszólag nem lett semmi baja. Télre elraktam, a napokban vettem először elő, de kb. 3-4 fokban. Elég furán csúszkált az úton, valahogy bizonytalannnak éreztem. Ez csak a hideg időjárás miatt lehet? Vagy talán valami baja van a motoromnak?



2021. jan. 26. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

A hideg idő már csak ilyen.

Motorokra nincsen téli gumi, 7 fok pedig nem nagyon tapad a másik.

2021. jan. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
*7 fok alatt
2021. jan. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
4%
Szóval szerinted a gumi ott vigyorog a valagad alatt, kezében a hőmérővel és csak azt lesi mikor éri el a levegő hőmérséklete a 6 fokot. Amint ez bekövetkezik, a gumi bevágja a sztrájkot. 🤣
2021. jan. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
6%
Örülj neki, rakja a seggét...
2021. jan. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

Az eldőlés nem szokott számottevő kárt tenni a motorban.

A motor gumija nagyon puha szerkezetű, hogy jó legyen a tapadás, de télen a hideg hatására megkeményedik és így bizonytalanná válhat.

Hozzájöhet még az, hogy a hónapok alatt a keréknyomás csökkent. A hidet levegő hatására is csökken, illetve a szelep is ereszthet minimálisan. Puha kerék szintén bizonytalan érzetet ad.

2021. jan. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#1: egyébként van motorra téli gumi
2021. jan. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%

Igen #6, valóban van, és valszeg a kérdező 50-es 2T Senda-ja is azzal szerelt. (az irónia szót, az "I" betűnél keresd a szótárban🙃)

Azért így fogalmaztam, mert látszik a kérdésből, hogy a kérdező nem egy fanatikus, aki -15 fokban is falja a kilométereket fűthető ruházatban , és így talán érthetőbb lesz a számára a válasz.

2021. jan. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!