Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen quadot vezethetek B...

Milyen quadot vezethetek B kategóriás jogosítványal?

Figyelt kérdés
Vanak valami korlátok rá?Azt tudom hogy vezethetek de abban nem vagyok tisztában hogy vezethetek-e például egy 250cc vagy 500cc quadot?Vagy csak 800cc-is quadot szabad?

2021. jan. 26. 17:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Tudtommal bármilyet, ha sikerül levizsgáztatnod, na az a nem semmi állítólag.
2021. jan. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
B-s jogsival segédmotort (50cc) vezethetsz, illetve az ilyen 80 cc, 50-es papírral is igen gyakori, ameddig meg nem büntetnek vele.
2021. jan. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Gyakorlatilag SZINTE semmilyent, tekintve, hogy TUDTOMMAL, csak 1-2 típusra van rendszám. Én 2 éve majdnem kibaftam rá 3M-t, mikor megtudtam, hogy nem is rendszámozható. >:(
2021. jan. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Mindegyiket, quadra nincs olyan korlátozás, mint a motorra, hogy csak 50 köbcenti autós jogsival.


Ellenben ahogy fentebb is írták, quadból kevés van ami forgalomban is használható.

2021. jan. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Általában úgy hirdetik, hogy mezőgazdasági vontatóként lehet forgalomba helyezni és így jó rá a B. Nekem is régi vágyam, de egy biztos: csak levizsgáztatva venném meg!

[link]

2021. jan. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mezőgazdasági vontatóként se vegye meg, azzal is csak 50-nel mehet. Állandóan büntetéseket fog rá kapni, mert nyilván menni fog vele 90-et. Rendes autós rendszámmal kell megvenni, de azok milliókba kerülnek...
2021. jan. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
#6: Kérdés, hogy mire akarja használni. Ha halászni-vadászni-madarászni meg túrázni akkor jó a mezőgazdasági papír. Ha "aszfaltbetyárkodni" akkor tényleg gondolkodjon másban.
2021. jan. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az mondjuk igaz. Ha krosszra kell akkor meg rendszám se kell rá. Mondjuk akkor jogsi se.
2021. jan. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Valaki írta hogy attól függ hogy mire használom igen eljárnák vele halászni terepen betyárkodni de van ahol pár kilométert kell forgalomban használni amikor halászni megyek vagy amikor melózni mert arra is használnám.
2021. jan. 26. 21:08
 10/12 anonim ***** válasza:

Elég érdekes válaszok vannak, de fura, hogy senki nem ír semmi pontosat.

Először is van egy olyan fogalom, hogy "Négykerekű segédmotoros kerékpár"

Ez ugyan úgy működik mint a segédmotoros kerékpárnál, AM jogsi kell rá illetve biztosítás, de nincs rendszáma. Ide olyan tartozik ami max 50cm3, max 4kW teljesítmény és max 350kg lehet.

Minden ami ezt meghaladja már négykerekű motorkerékpár. Erre már kell rendszám, műszaki vizsga stb. Amennyiben ez nincs nem mehetsz vele közúton ezért irreleváns a jogosítvány kérdése.

B kategóriával pedig olyan négykerekű motorkerékpár vezethető ami nem haladja meg a 400kg tömeget és a 15 kW teljesítményt. Köbcenti korlátozás ebben az esetben nincsen. Ami ennél nagyobb ahhoz "A" kategória szükséges.

2021. jan. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!