Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót érdemes venni kb...

Milyen autót érdemes venni kb 4-4,5 millió forintért?

Figyelt kérdés

Amiket nézegettem Fiat Panda;Tipo;Hyundai i10;Toyota Aygo;Dacia Logan;Sandero. Mindenképpen új autót szeretnék venni.

Főleg városban használnám munkába és bevásárláshoz.


2021. jan. 30. 21:27
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
2021. jan. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
28%
Valaki el tudja nekem mondani, hogy milyen szempontból érdemes új autót venni, aminek az értékvesztése egyre nagyobb évről évre? Főleg az ilyen kiskategóriás gagyi városi kocsiknál?
2021. jan. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
31%
#2: Hogy egy klasszikust idézzek, az első belefingás élménye. Meg még ezer oka lehet, több komolyabb, több inkább vicces. Azt gondolják, hogy az újjal nem lehet baj, míg egy 3-4 éves kocsival csak a baj lesz. Az újnak nincs költsége stb stb.
2021. jan. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 Barnabas333 ***** válasza:
60%
2-3asnak. Két és fél éves az új autóm, semmit nem kellett még rá költeni. A 14_15 évesre meg locsoltam évi 200-300ezret... Kérdező Toyota vagy hyundai. Mondjuk én Kiát vettem az se rossz.
2021. jan. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
0%

Peugeot 208 szerinem a legjobb kisautó jelenleg.

Egyébként én is vettem egyszer űj autót, többé nem fogok. Majd rájössz miért :)

2021. jan. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
85%

#2-3


Például új autónál te vagy az első gazda. Nem harcolta le senki előtted az autót. Az autó háttere is ismert. Megvan még a garancia idő is. Plusz, ha az ember már elég idős, akkor egy új autó az élete végéig kiszolgálja.

2021. jan. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
13%

#4 lehet, hogy nem költöttél a kocsira a kötelező szervizen a casco-n kívül, viszont az újkori értékének a 30%-át már elvesztette.


Az hány százezer? 🤔

2021. jan. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
69%

Jaj hagyjuk már ezt, hogy nem éri meg, meg elveszti azonnal az értékének x%-át. Aki új autót vesz (pláne ebből az árkategóriából) az gondolom akár 10+ évre is tervez vele. Így pedig jó eséllyel nem is lesz semmi baja az autónak, ha gondos gazdája lesz.

10 év alatt pedig egy használt is ugyan úgy elveszi vételárának jelentős részét. Ráadásul pont ezeknek az olcsóbb, új autóknak a legkisebb az értékvesztése. A Daciáknak főleg pofátlanul alacsony, városba elkavirnyálni pedig tökéletesek.

2021. jan. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 Barnabas333 ***** válasza:
70%
7es az inkább 10% és nem azért vettem, hogy 2-3évente cserélgessem. 10-20évre vettem. Főleg, hogy ez még 4hengeres szívó, most meg már csak turbós vacakra tudnám cserélni, meg a sok asszisztens miatt egyre több a hibalehetőség is... A környezetemben 5-7ember vett újat, abból csak egy aki nem tartja meg 10-15évig és fanatikusan cserélheti 3évente. Pedig korban ő a légidősebb, de ő tudja ha ez neki jó így...
2021. jan. 31. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Én kia-t vettem, nem bántam meg.

Hyundai testvérmárka, azok ugyanúgy jó kocsik.

Arra figyelj hogy legyen márkaszerviz a közeledben (garancia feltétele)

Ezek nem veszítik ám úgy az értéküket mind a "préjmijum".

A Daciák sem rosszak egyébként.

Az i10 és az aygo nagyon kicsi, mimdkettőt használtam, a csomagtartóba 1 db bőröndöt tudsz beszuszakolni, ha kiakasztod a háttámlát, meg a kalaptartót :)

Ezeknél a kisautóknál erre kell figyelni nagyon.

Ennyi pénzből csakis új kocsiban gondolkoznék.

2021. jan. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!