Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kategóriás jogosítvány...

B kategóriás jogosítvány tananyagában találkoztan egy részlettel, amit nem igazán értek. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

"A szállított személyek számát össze is lehet vonn, mégpedig a következőképpen: két 10 éven aluli gyermeket, amennyiben az általuk elfoglalt ülésen gyermekbiztonsági rendszer használata nem kötelező, egy személynek kell tekinteni."

Ezt nem értettem. Egy helyen szállítható két gyermek? Akkor q biztonsági övvel hogy kell bekötni a gyermekeket, ha egy övvel csak egy személyt lehet bekötni? Mert én úgy értelmezem hogy akkor elméletileg a hátsó ülésen 6 darab 10 évnél fiatalabb személy ülhet (mivel elöl az anyós ülésben nem lehet 2 gyermeket ültetni).

Ezt kéren valaki elmagyarázná? Mert vagy félreértem, vagy hülye vagyok ehhez 😂

Előre köszönöm a segítőkész válaszokat!


2021. jan. 31. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Milyen könyv írja ezt? Életemben nem hallottam erről... Követem mindenesetre a kérdést.
2021. jan. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
E-titán tananyagban van benne.
2021. jan. 31. 20:30
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"amennyiben az általuk elfoglalt ülésen gyermekbiztonsági rendszer használata nem kötelező"


Ez azokra a régi autókra vonatkozik, amelyeknél gyárilag nincs hátul biztonsági öv.

6-an nem utazhatnak, mert ezek az autók általában 4 személyesek. 4-en ülhetnek hátul.

2021. jan. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!