Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kap egy autó új rendszámot?

Semmi, szinte por.. kérdése:

Miért kap egy autó új rendszámot?

Figyelt kérdés
Használt autókat nézegetek, mert a közeljövőben szeretnék vásárolni majd egyet. Találtam egy látszólag nagyon szép példányt. Lekérdeztem az adatait, minden jónak tűnik eddig vele, kivéve egy dolgot. Németországból behozott kocsi, és Magyar országon előbb egy M-el kezdődő rendszámmal szerepel a rendszer képein, még most, és a 2019-es műszaki vizsgáján már egy P-vel kezdődő rendszáma van. Mindkettő már normál, magyar rendszámnak tűnik, uniósnak. Szóval nem értem, miért történt meg a csere, illetve még nem is hallottam, láttam ilyesmit. Esetleg tudnátok segíteni, milyen esetekben történik ilyenfajta rendszámcsere?

2021. febr. 1. 09:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű ki lett vonva a forgalomból már egyszer, de "visszahozták". Lehetett egy törés miatt is, egy törött autót hoztak vissza és mivel kapott műszakit, kapott új rendszámot is. De nem vagyok hozzáértő... Én nem vennék ilyet egyáltalán nem...
2021. febr. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Meg kell kérdezni a tulaj, mi az oka, és minden hivatalos-e.

2021. febr. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Lehetséges okok:


- Ellopták/elhagyta a régi rendszámot, de akkor mindkettőt, mert egyet egyszer lehet cserélni ugyanarra a kombinációra.


- Szélvédőcsere volt, és a matricát nem sikerült megmenteni, emiatt másik matrica és új rendszám.


- Ismerek olyan autót, amiről műszakin derült ki, hogy lenni kellene matricának a szélvédő sarkában, de mégsem volt, és nem cseréltek benne szélvédőt. Egyébként minden adata stimmelt. Szintén új rendszámmal (új kombinációval) kapott új matricát.


- Valamit titkolni akar az eladó az autó előéletével kapcsolatban, ezért úgy gondolta, "gyorsan átrendszámozza"... Csakhogy ma már a nyilvántartás mutatja a régi rendszámokat is. Láttam már olyat, ami három év alatt kétszer kapott új rendszámot és közben változott az autó színe is...

2021. febr. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
#3 nyilvan a negyedik verzio lesz a befuto, mi mas... manapsag a csalas megy csak orrba szajba
2021. febr. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sosem szűnik már meg ez a hülye rendszer a rendszámokkal? Egy másik környező országban sincs ez a szarság, hogy az autó egész életében ugyanazzal a rendszámmal fut.
2021. febr. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
pont ezek miatt amit emlitettek... szerinted mennyi visszaeles lenne akkor? Legalabb most lenyomozhatobb igy az auto, latod az eloeletet, alvazszam lekerdezes szerint pedig az egesz multjat. Nem baj az, sot... lelakott szarokkal van tele a hahu, rohadtul idegesito mikor gorgetsz gorgetsz azt' nemetbol behozott szarokkal van tele.
2021. febr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Na mennyi lenne? Semennyi, mondom, egy környező országban sincs ez a rendszer. Minden autó forgalmijában pontosan írja, hogy mikor volt az adott országban először forgalomba helyezve, bőven elég ez az infó, nemhogy otthon okoskodunk, hogy hmmm, rendszám alapján találgatunk, hogy nímetbű hozták be biztos, meghogy az M-es rendszámú BMW tuti szar, mert az 10 évet Németországba volt hajtva, és 10 éve van csak a csodás Magyarországon, míg a H-s rendszámú már huszonéve van üzemeltetve Magyarországon, és az biztos egy csodás vétel, merthát itt biztos aranykezekkel simogatták az autó minden részét.
2021. febr. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem azzal van a baj hogy honnan hoztak, hanem azzal amit hoznak es hogy varazsoljak potom penzert a leharcolt kint olcson megvett gepet itthon nemet orvos altal megvigyazott 100 ezret futott autova, es adjak el nagy haszonnal, atcseszve vele az egyszeri autovasarlot

...

2021. febr. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

De nezd meg ezt a videot. 50 ezer forintos szutyok, es par aprosaggal mive lehet varazsolni... mindjart lesz belole 350 ezres.


[link]

2021. febr. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó jó. Csak ezeknek semmi köze a rendszámhoz :) Főleg egy Suzuki esetében, amit nem is hoznak külföldről.
2021. febr. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!